Soru & Cevap

En avantajlı reklam ağı ?

07.12.2013 - 10:27

Merhaba arkadaşlar,

Bir Android uygulama geliştiricisi olarak, reklam için internet izninden başka bir izin istemek istemiyorum  (araştırdım gerçi önceki soruları, güzel cevaplanmış ama tekrar sorayım). Hal böyle olunca kullanabileceğim reklam ağları baya bir azalıyor galiba. AdMob'un da kazancı çok düşük gözüküyor. Alternatif güvenebileceğimiz hangi ağ var ? Bu meditation sistemini tam anlamadım ama sanırım admob içerisinden diğer ağların reklamlarını kullanabiliyoruz (önce orada hesap açmamız gerek tabii).

Son sorum da, gösterilmesini istediğimiz reklam kategorisini biz seçebiliyor muyuz? AdMob'un içini kurcaladığımda engeller diye bir bölüm görmüştüm de o genel engel mi ? Uygulama türüne göre ben farklı engeller koymak istiyorum çünkü.

 

Teşekkürler.

14 Görüntülenme

3 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Profile picture for user vlkn
vlkn
13.12.2013 - 07:42

Önceleri starapp bu konuda iyi idi.Ama onun tek dezavantajı virüs proğramları tarafından algılanmasıydı reklam virüsü veriyordu.Ama şu dönemlerde google amcanın admob u tavsiyemdir.

picture-761-1516090514.jpg
erhanby
09.12.2013 - 01:52

Benimde merak ettigim bir konu bu.

Reklam aglarinin istedigi izinler, hangi gelir turlerini kapsadigi (indirme basi, gosterim basi, tiklama basi gibi), hangi reklam tiplerini destekledikleri (banner, video overlay, tam sayfa alert tarzinda reklamlar gibi) bilgilerinin kiyaslanmis haline ihtiyacim var.

 

Hepsini ayri ayri arastirmaya kalkinca biraz dgiliyor insan.

Bu ihtiyaca benzer bi kaynak bilen varsa yonlendirmelerini rica ediyorum.

 

Tesekkurler...