Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Entity framework junction table'a ulaşamıyorum

30.08.2018 - 16:35

Herkese merhaba db first bir projem var bu proje içinde many to many bir ilişki olan 2 tablom var. Örnek olarak Filmler ve Oyuncular bunların arasında bir tane junction table var oyuncuid ve film id PK olarak ayarlı ama bu db yi entity framework ile visual studiodaki win form app' a yüklediğim zaman junction gözükmüyor ve diagram iki table arasında çoka çok bir şekilde bağlanmış gözüküyor bunda sorun yok ama ben bunu nasıl kullanacağım mesela bire çok olsa kolay atıyorum filmler.yonetmen.yonetmenID ye ulaşabiliyorum filmler ve yönetmenler arasında bire çok ilişki var ama aynı şekilde çoka çok ilişki olan oyuncular ve filmlerde film.oyunculars çıkıyor ama sonrasında istediğim özelliklere  ulaşamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

2071 Görüntülenme

1 Cevap

cem
01.09.2018 - 15:41

can bey merhaba eger bu ıkı tablo SQL de prımary key olarak baglıysa reverse engıne code fırst kullanarak önce dataset cekıp daha sonra datagrıdvıea aktarabılırsınız ıyı calısmalar

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

can erdem tükenmez
01.09.2018 - 19:24
yani db first olarak many to many olarak oluşturulan 2 table ı bağlamanın başka yolu yok mu ? bahsettiğiniz bir vs eklentisi sanırım doğru mu anladım ?

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.