Soru & Cevap

Farklı Activitylerden Ana Activitye Dönüp AlertDialog Açmak?

09.01.2020 - 12:33

Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta da yazdığım şekilde farklı activitylerden ana activitye döndüğümde farklı alertdialog pencereleri açmak mümkün mü?

Şöyle açayım biraz daha sorumu örneğin benim 1 Ana activityim ve 5 de ara activityim var.  Uygulamam ilk olarak Ana activity ile açılacak herhangi bir alert dialog açılmayacak. Birinci activitye girip tekrar Ana activitye döndüğümde Birinci Activity kapandı diye alert dialog açılacak. İkinci activitye girip tekrar Ana activitye döndüğümde İkinci Activity kapandı diye alert dialog açılacak. Üçüncü activitiye girip tekrar Ana activitiye döndüğümde herhangi bir alertdiaolog açılmayacak v.s

 

Daha fazla uzatmayım anlaşıldı sanırım sorum. Bunu yapmak için nasıl bir yol izlemeliyim?

0 Görüntülenme

1 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

picture-84564-1548924191.jpg
emrekaplan606
10.01.2020 - 12:01

Merhaba, activity ler arasında geçişlerde putExtra() method unu kullanarak veri taşıyabilirsin. Bu yöntem key-value şeklinde çalışmakta. MainActivity e geçiş yaptığın activitylerden bu şekilde veri taşıyıp, MainActivity içerisinde de bu veriyi okuyabilirsin. AlertDialog text ine de bu veriyi basabilirsin. Araştırman gereken keyword ler şu şekilde, bundle, intent, putExtra, getExtra..şekinde. Kolay gelsin.

abdulbaki
16.01.2020 - 10:41
Ne demek istediğinizi tam anlamadım ama yardımınız için teşekkür ederim ve bu işleme gerek kalmadı problemim çözüldü. Sorun tam olarak şu idi 2.activityden ana activity'e handler ile yönlendirme vardı if - else ile else ye sadece finish() dediğimde ana activity'e dönüyordu ve uygulamada herhangi bir hata olmuyordu. Fakat else içeriğine intent ile başka bir activitye yönlendirme yaptığımda döngüye giriyordu ya da destroy ile sonlandırdığım da uygulama çalışsada kırılıyordu. Sorunda tam burada imiş üst kısma 1 saniyelik bir süre yazmışım bu sebeple döngü oluşuyormuş. Saniyeyi iptal edip else yerine de else if kullandığımda problem ortadan kalkmış oldu.