Firebase token kayıt

Merhaba,

Bir uygulamaya firebase bildirim özelliğini ekledim. Uygulama ilk kez çalıştırıldığında bir token kodu oluşuyor ve bu token kodunu 
private void registerToken(String token) { } yardımıyla veritabanına kayıt edebiliyoruz. Sorun tam burada başlıyor. Bu yazdırma işlemini sadece uygulama ilk kez açıldığında yapıyor. Mesela ben veritabanından tokeni silersem kullanıcı uygulamaya girdiğinde yazdırma işlemini yapmadığı için tokeni tekrar yazdıramıyorum. Tokeni yazması için kullanıcının uygulamayı kaldırıp tekrar kurması gerekiyor. 
private void registerToken(String token) { } Kodunu uygulama her açılışında çalıştırmak için ne yapmam gerekiyor? Teşekkür ederim.

  -1

  Mehmet

  17 Kasım 2016

  Kolay gelsin .Bende Tokeni internetteki hazır bazı koldaırla kulllanmaya çalışmıştım. ama kayıt etmiyorudu.Ama token her uygulama çalıştıgında token kodunumu alıyorum ve kayıt işlemi için url ile gönderiyorum orda kontrolünü yapıyorum yoksa  ekle diye. İstersen kullanıdıgın kodları bi gönder  . Ve mevcut ilk açılan aktivity sınıfının içerisinde başlatıyorsundur ? değilmi.

   kaanhn

   Cmt, 19/11/2016 - 09:05
   FirebaseInstanceId.getInstance().getToken(); bu kod tokeni almaya yarıyor. Bu kodu OkHttpClient yöntemi dışında göndermek istiyorum. OkHttpClient yöntemini mainactivity içinde kullandığımda uygulama crash oluyor. Teşekkür ederim ilginize.

   kaanhn

   7, 20/11/2016 - 11:22
   hocam bana da aslında tam senin yaptığın lazım, uygulama her çalıştığında tokeni alacak ve url ile gönderecek. Yardımcı olabilir misiniz?

  -1

  Mehmet Kurtgöz

  16 Kasım 2016

  Benim kullandığımda her açılısta çalısıyordu o yuzden sıkıntı yasamıyodum. Ama bu illa sıkıntı diyosan Shared PReferences yardımı ile ilk açılısta olan kodu kaydedip kendi activiytyde kayıt işlemi yapabilirsin. Basit bi çözüm arastırmaya devam. Bol kodlu günler :)

   kaanhn

   Cmt, 19/11/2016 - 09:10
   gcm de sanırım her açılışta çalışıyordu fakat firebasede işler değişmiş olabilir tam bilmiyorum daha önce kullanmadığımdan. Firebase de public void onTokenRefresh() methodu sadece uygulama kurulduktan sonra ilk açılışında çalışıyor. Bu yüzden de kod gönderme işlemlerini her açılışta yapamıyoruz. Ama bu kod bize tokeni almamızı sağlıyor FirebaseInstanceId.getInstance().getToken(); bu kodu FirebaseInstanceIDService.java içinde OkHttpClient ile servera gönderebiliyoruz. Fakat ne zaman OkHttpClient yöntemini mainactivity içinde kullansam uygulama crash oluyor. Bu kodu FirebaseInstanceId.getInstance().getToken(); mainactivityde OkHttpClient dışında göndermem lazım ama onu bilmiyorum. Teşekkür ederim ilginiz için.
  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.