Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Fragment refresh sorunu

19.03.2014 - 12:47

Selamlar...Action bar tabs lardan oluşan bir fragment activity var. Bir fragment ta değiştirdiğim bir bilgiyi veritabanında anında değiştiriyorum ve diğer fragment tan oluşan yeni bilgiyi yada satırları okutmak ve listemi kullanıcı o fragment a geçtiği anda veya kullanıcı görmeden yenilemek istiyorum. Aslında yenileniyor. onResume metodunda, listeyi veritabanından yeniden okuttuğumda yenileme işlemi ilk fragment e tıklamadan gerçekleşmiyor. Bunun nedeni onResume metodunun  o noktada çalışması . Çözümü nedir acaba?

kısaca;

Fragment A  : Fragment B : Fragment C

x verileri       : y verileri       : y verilerinden kullanıcının seçtiklerinin görüntülenmesi

 

3228 Görüntülenme

1 Cevap

Kemal Selim Tekinarslan
20.03.2014 - 10:07

Selam,

Anladaığım kadarıyla kullanıcı frag B de seçim yaptıgı an sen frag C yi hazır tutayım ve geçiş yaptıgı anda bir veri cekme yapmayım istiyorsun.Cevab öncesi şunu sormak istiyorm, verin çok mu büyük fragment açılırken db'den alamıyor musun ? 

Öneri ise kendin bir application context yaratabilirisn ve bu context heryerde gereçli olur static bir sınıf olur, içinde kullanıcı seçimleri daima durur ve hangi noktada kullancaksan bir metodunu call edip bilgileri alırsın.

http://www.devahead.com/blog/2011/06/extending-the-android-application-class-and-dealing-with-singleton/

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Bülent
20.03.2014 - 11:27
Cevap için teşekkürler.... söylediğinizi bir deneyeceğim. veri büyük değil ve zaten veritabanın dan okuyor. Yaşam döngüsündeki sistemden kaynaklı sanırım. Çok teşekkürler.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.