Google maps servisim uygulama imzalandıktan sonra çalışmıyor

Andorid Google haritalar ile bir uygulama geliştiriyorum. Uygulamayı geliştirirken sha1 kodu ve package ile bana özel google maps APi yi alıyorum.Buraya kadar her şey güzel ve uygulamam çalışıyor haritalarda herhangi bir sorun yok. Lakin uygulamamı Build -> Generate signed apk dedikten sonra yani uygulamamı imzaladıktan sonra haritalar servisim çalışmıyor.Bu sorun neden olabilir. Bir çok yol denedim hala bulamadım.Teşekkürler

  0

  Serhat Levent Yavaş

  Mühendislik Fakültesi - Bilgisayar Mühendisliği - 12 Nisan 2016

  keytool -list -v keystore ''buraya keystore name yazılacak." -alias "burayada alias adı yazılacak." bunlar uygulama için olusturdugun jks uzantılı keystore dan alacaksın. bunları bilmen gerekiyor.

  0

  Serhat Levent Yavaş

  Mühendislik Fakültesi - Bilgisayar Mühendisliği - 12 Nisan 2016

  merhaba. sorununu cözdün mü bilmiyorum ancak senin sorunun sha1 alırken. Senin sha1 alırken yazdıgın kodlama debug içindir yüksek ihtimalle. Yani: keytool -list -v -keystore "%USERPROFILE%\.android\debug.keystore" -alias androiddebugkey -storepass android -keypass android buna benzer bu kod yazmıssındır. Bunun release türünü alman gerekecek. Oda  keytool -list -v -keystore your_keystore_name -alias your_alias_name   buna benzer olması gerekecek. Daha fazla bilgi için :  https://developers.google.com/maps/documentation/android-api/signup#release-cert burayı incelemen gerekecektir. Kolay gelsin, iyi çalışmalar :)

   oguzose

   Sa, 12/04/2016 - 14:28
   Evet burada bahsettiğiniz hatayı yapıyor olabilirim. Peki şu kısımda tam olarak ne yapıyoruz onu anlamadım. ... your_keystore_name kısmına herhangi bir şey mi yazıyoruz yada daha önceden oluşturduğum .jks uzantılı dosyayı mı. Yada farklı bir şeyi mi. Bunu açıklayabilir misiniz Teşekkürler.

  0

  Faruk GÜNER

  12 Nisan 2016

  Build olarak degilde release olarak export etmeyi denedinmi ?

   oguzose

   Sa, 12/04/2016 - 14:29
   evet denedim galiba alttaki arkadaşın dediği hatayı yapıyorum.
  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.