Soru & Cevap

Google play geliştiriciliği

08.02.2015 - 09:21

Google Play’den uygulama hesabı alıp, kullanan var mı acaba?

 

Benim bu geliştirici aldatmacasına zerre kadar inancım kalmadı. Çok büyük çifte standart dönüyor.

Örneğin kelime bulmacası adında yeni bir uygulama ekledim 2 gün yayınlandı ardından dedim ki sonundaki “sı” eki fazla bunu “kelime bulmaca” yapayım dedim. Dün adını değiştirdim. Bakın aşağıda “Adam Asmaca adında ”tam 8 tane program var arka arkaya. Kelime bulmacası ise 1 veya 2 idi. Ben bunu görüp güncelleme gönderdim. https://play.google.com/store/search?q=Adam%20Asmaca&c=apps

 

Ardından 5 dakika sonra  robot  bu mesajı gönderdi

 

“This is a notification that your application, Kelime Bulmaca, with package ID com.kelimebulmaca, has been removed from the Google Play Store.

REASON FOR SUSPENSION: Violation of the impersonation or deceptive behavior provisions of the Content Policy. Please refer to the impersonation policy help article for more information.”

Google’daki amcalar bunu aldatıcı davranış olarak kabul etmişler.

Aynı isimde 8 tane uygulamaya izin verirlerken 5 dakika sonra benim uygulamayı askıya aldılar. Bu benim ikinci hesabım. Canlı Tv adlı ismi patentini almadım ama ilk kullanan benim uygulama olarak.

 

Aşağıda bakın onlarca benzer programa izin verilirken, her detayını kendi tasarladığım programımı play e ekletemedim.

https://play.google.com/store/search?q=canl%C4%B1%20tv

IP ihalali olarak görüldü. Demek ki 100 tane uygulama burada canlı verirken Ip değil benim program IP olarak görülmüş sadece.

Markette 3-5 tanesini bırakıp diğerlerini bir baheneyle kaldırıyorlar. IP  ihlali falan bahane. Google büyüdükçe şımarmaya ve insanları hiçe saymaya başladı.

İnsanların 25$ ını alıyorsan, robotlara 5 dakika sonra programı askıya aldırıp mesaj gönderteceğine  5 dakika önce uyarı gönder. 3 askıya alınmadan sonra geliştirici hesabın da yanıyor. Google büyüdükçe sanki herkes kendilerine muhtaç zannediyorlar, zaten paraya doymuş. Geliştiricilerin haklarını hiçe sayıyorlar.

 

 

 

 

1 Görüntülenme

5 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

picture-31404-1421919825.png
muhcob
09.02.2015 - 09:37

Sizlerin de söylediği gibi google politikasında çok büyük değişiklikler yaptı. Benim de iki hesabımı kapattılar. Bunun sadece bir nedeni var. İlk zamanlar markette çok az uygulama olduğu için hiçbir kontrol yapılmadan uygulamalar iki saat sonunda markette yayınlanıyordu. Şimdilerde ise sizlerinde gördüğü gibi markette uygulama sayısı oldukça fazla. Bu yüzden google yeni eklenen uygulamarda isim benzerliğine çok dikkat ediyor. Bu yüzden iki defa hesabı kapatılan birisi olarak size şu tavsiyede bulunabilirim. Kesinlikle aynı isimde uygulama eklemeyin. Google bu gibi durumlara artık çok dikkat ediyor. Kolay gelsin.

Profile picture for user ulasocal
ulasocal
09.02.2015 - 12:54

Bu program bugun yeniden askıya alındı

http://yazilimindirtr.blogspot.com.tr/2013/04/android-canl-tv-program.html

Adını logosunu simgesini herşeyini değiştirdim. Bir tane telif hakkına girecek nesne bırakmadım. Ve sonuç:

"This is a notification that your application, Canlı Tv Mobil, with package ID canlitvmobil.com, has been removed from the Google Play Store.

"REASON FOR SUSPENSION: Violation of the intellectual property and impersonation or deceptive behavior provisions of the Content Policy. Please refer to the IP infringement and impersonation policy help article for more information.

This particular app has been disabled as a policy strike. If your developer account is still in good standing, you may revise and upload a policy compliant version of this application as a new package name.

This notification also serves as notice for other apps in your catalog. You can avoid further app suspensions by immediately ensuring that no other apps in your catalog are in violation of (but not limited to) the above policy. Please also ensure your apps’ compliance with the Developer Distribution Agreement and Content Policy.

All violations are tracked. Serious or repeated violations of any nature will result in the termination of your developer account, and investigation and possible termination of related Google accounts. If your account is terminated, payments will cease and Google may recover the proceeds of any past sales and the cost of any associated fees (such as chargebacks and payment transaction fees) from you.

If you feel we have made this determination in error, you can visit the Google Play Help Center article for additional information regarding this suspension.

The Google Play Team"

Bana bir Allah'ın kulu benim uygulamamın bu programlardan farkını söylerse herkesten özür dileyeceğim.

Şimdi bu ikiyüzlük ve çifte standart değil mi? Örneğin şu Tvgo adlı program 3 senedir burada. Bu kişilerin google da çalışan akrabaları mı var ki benim programıma takdılar.

https://play.google.com/store/search?q=Canl%C4%B1%20Tv

Profile picture for user ulasocal
ulasocal
09.02.2015 - 12:47

Boştan yere mail gönderme. Çünkü askıya alınan uygulamanın tekrar yayınlandığını görmedim. Hem aynı mesaj geliyor otomatik olarak

"Thank for your note. We will not reinstate your apps. our decision is final"

Uygulamanız aktif edilmeyecek kararımız kesindir. tekrar başvuru yapmayın gibi. Hani incelendiğini bile düşünmüyorum. Robot gönderiyor sanki otomatik olarak. Bana 5 dakika sonra askıya alındı yazsızı geldi. Hani git yeni bir hesap aç diyeceğim ama 3 sefer sonra en uyduruk nedenlerle hesabın da yanıyor. Eklediğin tüm programlar, indirilmeler, yorumlar vs siliniyor. Ödediğin para da cabası. Dediğim gibi burada çok büyük bir ikiyüzlülük dönüyor. Youtube a video eklerken önce robot süzgeçten geçirip "3. taraf içeriği diye uyarıyor." 10 milyon videoyu biri mi oturup tarıyor. Adamın 25 dolarını alıyorsan hesap kapatma bu kadar basit olmamalı. Aynı robot seni öndecen de uyarabilir. Çok büyük çifte standart ve pislik dönüyor. Artık android programlamadan da soğudum bu adamların yüzünde. samsung seller a kayıt oldum ücretsiz. paralı yada parasız uygulama satabilirsin. Beğenirlerse ekliyorlar, hesap kapatılma diye bir şey yok. Malesef bu Amerikan şirketleri hep böyle. Al birini vur ötekine. Kendileri Oracle ile mahkemelik oldular. Sor bakalım kimden izin almışlar Android'i geliştirirken. Kullandıklar işletim sistemi başlı başına Ip bir kere

picture-2176-1429627808.jpg
bekirdursun
08.02.2015 - 11:14

Benim de store hesabımı kapattırlar, bütün uygulamalarım gitti. Askıya alma yok, daha önce yediğim herhangi bir uyarı da yok. Direkt hesabı kapattılar. Mailleşmenin sonu fayda etmedi, otomatik mesajları gönderip durdular. Kara kara düşünüyorum ben de :)

Profile picture for user ulasocal
ulasocal
08.02.2015 - 09:37

Javayı izinsiz klonlayıp Oracle ile davalık oldular. Yani Android'in kendisi başlı başına "Ip infregement ihlali"  Şu an Avrupa ile kişisel bilgileri kullanama yüzünden başları dertte. Programına eklediğin Gnu public icon dan ya isminden programını askıya alıyorlar. En saçma programlar 500 bin kere indirilirken daha iyisi yaptığınız halde markette dahi gözükmüyor. Bazı sitelerin google yükselmesi diğerleri ağzıyla kuş tutsa yaranamaması gibi. Büyük bir pislik dönüyor bana göre.