Soru & Cevap

Google Play Storede Uygulamamı Yayınlayamıyorum

24.02.2020 - 07:16

Merhaba, elime bir proje geldi ve benden istenen o projeyi tamamlayıp google play storede yayınlamak.

Her şeyi yaptım ve uygulamayı tamamladım , uygulamada webview de vardı fakat Google bana webviewdeki sitenin bana ait olmadığını ve yayınlayamayacağını belirtti. Site bana projeyi veren kişinindir ben bu uygulamayı nasıl yayınlayacağım site bana ait olmadığı için yayınlayamıyorum.

Hatanın Türkçesi Şudur, eğer ben yanlış anladıysam düzeltirseniz sevinirim;

 

Yayınlanma durumu: Askıya alındı Bir politika ihlali nedeniyle uygulamanız askıya alındı ​​ve kaldırıldı. İhlal nedenleri Sorun: Web görünümlerinin ve Satış Ortağı Spam politikasının ihlali Temel amacı bir web sitesine bağlı kuruluş trafiğini artırmak veya web sitesi sahibinin veya yöneticisinin izni olmadan bir web sitesinin web görünümünü sağlamak olan uygulamalara izin vermiyoruz.

 

0 Görüntülenme

1 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

picture-276258-1582912401.png
Sosyallift
28.02.2020 - 09:24

bir siteden direk veri çekmek kuralar açısından yasal değil şu şekilde söyleyebilirim.

Örnek view için sosyallift.com dan kendi apk na direk frame aldığında bu durum da sosyallift sunucusu spam deemesi tespit eder ve direk google ile arasında bir bildirim oluşur bu durumda yasal durum nedeni google seni askıya alır yada banlanırsın. Ama sosyallift dan bir api alırsın ve verileri API ile alırsın bu durumda sorun yaşamazsın.

Sana ait olmayan bir siteden veri frame oluşturuyorum diyorsun sence bu site sahibi gereksiz yada izni olmadan sitesinin kotasının bunda kullanılmasına izin verirmi ve bu veri normalden hada çok olacak ve karşılayana dek de sürekli ping çekmek zorunda kalacak 1mb veri site sahibine 10 mb olacak. ama API ile alınırsa bu durumda sadece veri çekilir bu durumda 1mb alan için kb veri alırsın.

 

Kısacası site sahibi ile görüş iframe oluşturmak istediğin yer için bir api hizmeti al aksi halde google hesabını kalıcı olarak askıya alabilir.