Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Gyro ve Arduino ile SMS gönderme

06.10.2019 - 04:56

Merhabalar bir proje üzerinde çalışıyorum. Amacım MPU6050 sensörü sağa sola çevirdiğimde istediğim kişiye telefonumun konumunu göndermek. Yol gösterici bir rehber yazı, örnek ve ya sizin tavsiyeleriniz var mıdır ? App inventor ile pot değeri vs okudum ama bu konuda bir şey yapamadım

518 Görüntülenme

1 Cevap

Yakup GÖVLER
06.10.2019 - 10:57

Arduino bluetooth ile telefona bağlı olacak mı? Yani mpu6050 nin değerini telefona iletip, SMS'i telefon üzerinden yazdığınız yazılımla mı göndermek istiyorsunuz?

Eğitimler bölümündeki App inventor bölümünde SMS gönderme uygulamasına ait ders var. Sizin yapmanız gereken ya arduino içerisinde sensörün sağa sola çevrildiğini tespit edip, telefondaki uygulamanıza sms yolla bilgisini vermek ya da sensörün bilgilerini doğrudan telefona gönderip, sensörün sağa sola çevrildiğini uygulamanız içinde yorumlamak. Birinci seçenek daha uygun olabilir. Bunun için şu eldiven üzerine arduino koyup, araba kontrolünün yapıldığı projelere ait videoları incelerseniz projenizin yarıdan fazlasını halletmiş olursunuz. Geri kalan app inventordaki pot okuma gibi gelen emri okuyup, mevcut konumu sms atmak. Bununla ilgili de eğitimlerdeki app inventor eğitiminde bilgiler mevcut.

  • Filtered HTML

    Plain text

    Basic HTML

  • Dikey Sekmeler