Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Hata!!

03.05.2014 - 19:29

Arkadaşlar dün gece kod yazarken birden kendi kendine çalışan projem çalışmamaya başladı. [code]setcontentview(R.id.main);[/code] yazdığım zaman(büyük küçük harfe dikkat etmeden buraya yazıyorum diye yazdım)  R'nin altını kırmızı çiziyor.  R.id. yazdığım zaman layoutları görmüyor. dünden beri bununla uğraşıyorum ancak herhangi bir şey bulamadım.

3571 Görüntülenme

2 Cevap

Bora Serpici
07.05.2014 - 15:04

Bununla ilgili başka bir başlık oluşturdum. R class bulunmadığından bu hatayı veriyordu. 4-5 kere yeni Linux versiyonlarında denedim hepsinde aynı hatayı aldım. Proje oluşturulurken R clasını oluşturmuyor.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Baki Mustafa
03.05.2014 - 20:47

Merhaba Bora Serpici,

1-) İlk önce Project>Clean izlermisiniz ? eğer sorun gitmediyse;

2-) İkinci adım olarak R.id.main değilde R.layout.main olarak değiştirip durumu tekrar gözden geçirirmisiniz ? eğer sorun gitmediyse;  :)

3-) Üçüncü Adım Olarak  "R" clasında herhangi bir değişiklik yaptınız mı ? 

 

İyi çalışmalar..

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Bora Serpici
03.05.2014 - 22:02
Pardon az önce buraya yazarken dikkat etmemişim R.layout.main diye yazıyordum. Clean dediğimde gitmedi. onu denemiştim ama olmadı. Hatta yeni proje açtım defalarca. proje gelir gelmez hatalı olarak geldi hep. Linux'u formatladım yeniden kurdum ama yine düzelmedi. Bir yerde hata mı yapıyorum yoksa herkeste mi aynı sorun var dicem dün geceden beri bakıyorum başka yazan olmadığına göre sorun sadece bende gözüküyor.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.