Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

İOS Provisioning İle İlgili Soru

14.03.2017 - 16:20

Merhabalar;

Bildiğiniz gibi İOS developer hesabında uygulama yayınlamak için provision profilleri oluşturulmaktadır. ve bu oluşturulan profiller genelde 1 yıllık oluyor. bu 1 yıllık süre dolduğunda bu profil ile yayınlanan uygulama mağazan kaldırılır mı veya hata verir mi. Bu durumda ne yapmak gerekiyor. provisioning profillerinin süreleri ile ilgili bilgisi olan var mı_? bu sürelerin fonksiyonu nedir. bu durumda nasıl bir yol izlenmesi gerekiyor. yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler.

 

2042 Görüntülenme

1 Cevap

Rahmican Büyükyekdeli
14.03.2017 - 16:37

Merhaba,

Konu hakkında bilgim yoktu ama ios uygulama geliştiren bir arkadaşıma sorduğumda bu cevabı aldım, umarım yardımcı olur :) 

Üretilen provisionların süresi var evet tam emin değilim ama 1 yıllıktır. İlk oluşturulduğunda son kullanma tarihini veriyor yine developer hesabından da her zaman bakabilirsin. Apple uygulamayı hemen kaldırmaz uyarı gönderir ve süresi geçtikten sonra yapılan ilk update de reject yersin. Güncelleme yapmazsan provision sayesinde kullandığı bazı yetkinlikleri kaybeder push iap vb. Yenisini almak için developer hesabından ilgili yolu izleyip oluşturabilirsin. Oluşturduğun yeni provisionu uygulamaya dahil edip güncelleme atarsan aynen devam eder.

 

İyi çalışmalar :) 

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Kodlamaya Çalışan
14.03.2017 - 16:48
teşekkür ederim

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.