Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Java Hakkında Sorum Var ?

05.11.2014 - 19:16

Bir sorum olacaktı ben programlama dili öğrenmek istiyorum.C++ dilini biliyorum java yada c# öğrenmek istiyorum. Hangisine başlamamı önerirsin.Java ile oyun yapabilirmiyim ve son olarak c# ile unity de oyun geliştirdikten sonra google play atınca herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım lisans sorunu gibi çünkü pro sürümü 1500 $ bi fiyatı var .Java ile eclipse üzerinden ne tür programlar yapılabilir? Ne önerirsin Soruma cevap verirseniz çok mutlu olurum Teşekkürler...

2680 Görüntülenme

5 Cevap

Abdullah
09.11.2014 - 02:10

Eğer Unity ile oyun geliştireceksen illa ki C# öğrenmene gerek yok JavaScript ile de oyun geliştirebilirsin. Fakat, araştırdığım kadarıyla C# ile ilgili kaynaklar daha çok. Bazı kapsamlı çalışmalarda JS destek vermiyor.

Unity'nin free sürümü ile oyun yaptığın zaman, oyunda Unity Logo'lu splash screen çıkıyor. Bunu geçmenin yolları var tabiki.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Okancan COŞAR
07.11.2014 - 14:36

İki dil ile de ilgilenmis biri olarak ahmet e katiliyorum. Java ile calismak gercekten daha nimet dolu ve eglenceli geldigini soylemek de isterim

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Serhat
06.11.2014 - 16:49

Cok tesekkurler o halde javaya basliyorum

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Baki Mustafa
06.11.2014 - 11:26

Merhaba Serhat,

1-)Javanın çok geniş kullanım amaçlarına göre yazılmış ciddi manada işe yarayan kütüphaneleri var. 

2-)Javanın kullanımı tamamen ücretsiz.

3-)JVM denilen nimeti araştırmanızı öneririm.

4-) Android gibi bir yapı tamamen java üzerine kurulu.. 

5-) Microsoft pişmanlıktır.. 

İyi çalışmalar..

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Kurtuluş Ahmet Temel
05.11.2014 - 20:39

İki dil arasında syntax ve bir iki nüans farklılıkları dışında cok bir fark bulunmuyor bence. Ayrica bu iki dilden birini ogrendikten sonra digerini ogrenmen cok kisa sureni alir. Ama birini önermek gerekirse ben javayı öneririm. Platform bağımsız olmasi sebebiyle bir cok yonden daha rahat edeceksin. Ayrica bir cok arkadaşım var unity ile oyun gelistirip markete koyan. Hicbiri pro surum kullanmiyor. Ben denemedim ama bu durumda bir sorun olmadigini dusunebiliriz. In java we trust. write once run everywhere Kolay gelsin.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Baran BÜYÜK
07.11.2014 - 13:44
Java ve c# arasında bence temelden çok fark var :) Öyle nüans farklılıkları değil. Fakat dediğiniz gibi her iki dilde OOP olduğu için birini öğrendikten sonra diğerine geçiş daha kolay olabilir..

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.