Soru & Cevap

Javascript ile website parse işlemi

02.02.2020 - 06:50

Merhaba arkadaşlar Js ye daha yeni başlamış biri olarak ufak bir sorum var. Bir websitesini sanki bir webviewde açılmış gibi açarak komut girmek gibi bir şey yapılabilir mi ?

1 Görüntülenme

2 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

picture-112887-1506457490.jpg
recepözen
10.03.2020 - 12:56

Aslında sorunun üstünde çok geçmiş olmasına rağmen cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Soruyu sorduğum sırada node.js e daha yeni başlamış ve kendime eğitici olması açısında bir hava durumu apisi geliştirmek istemiştim. (https://github.com/Sergeant61/havaDurumuApi

Şuan gayet ilerlediğimi düşünüyorum ancak wepsitesi üzerinde sanki bir browser da açmış gibi tıklama olaylarını vermeyi merak etmiştim. Örnek vermek gerekir ise bir sitede gelen havadurum verilerini düşünün ve bu verileri sitenin üzerinden parse ettiğinizi farz edin. Bir spiner gibi ui üzerinde değişiklik yapmak istemiştim. Ama sonradan bunların daha kolay yolu olduğunu sonradan anladım. ur bazlı değişiklik daha kolay ve efektif oluyordu. Tamamen kendi mi geliştirmek maksadıyla yaptığım bir projeydi. Yakarıda verdiğim proje biraz kötü yazılmış ama iş görüyor.

Profile picture for user mehmetaktan
mehmetaktan
10.03.2020 - 12:47

Çok açıklayıcı değil ama sayfa yenilenmeden bir web sitesi mi istiyorsun? Bunun için jquery (eski teknik) React, Angular ve Vue ön planda.