Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Json parse edilen veriyi sqlite database'ine ekleme

12.03.2014 - 11:48

Merhaba, uygulamamda json parse ettiğim veri her drfasinda internete bağlanip aliniyor. İnternete baglanmadan yapmak icin bu veriyi sqlite database'ine yazmak istiyorum. Eğer veri database'deki ile ayniysa yazmayacak. Farkli veriler varsa eklenecek. Bunu nasil yapabilirim?

4612 Görüntülenme

3 Cevap

Furkan KURT
12.03.2014 - 23:50

Uzak bağlantı ile yardım edecek biri varsa ulaşabilir mi ?

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Erdi
12.03.2014 - 13:25

Büyük ihtimal listview de gösterdiğin bir veri olduğunu kabul ediyorum. Activity içinde json dan veriyi çekerken id'sini çekersin. Daha sonra Array adapter içerisinde sqlite ile bağlantıda id' veri tabanına ekli mi değilmi kontrol ederssin. Eğer ekli ise veriyi o id üzerinden veri tabanından çerksin. eğer ekli değil ise json verisi için tekrardan select * from xxx where id= üzerinden tekrar json verisi çekerek o veriyi db ye ekler yola devam edersin.

Daha açıklayıcı bir cevap isterseniz tekrardan yazınız.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Furkan KURT
12.03.2014 - 23:47
Merhaba Erdi Abi, öncelikle verdiğin bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Eğer kabul ederseniz uzaktan bağlantı ile yardım edebilirmisiniz? Çünkü verdiğiniz bilgiler ışığındaki kodlari yazamam, henüz o kadar bilgiye sahip değilim. Bana ulaşabilirmisiniz?
Bekir Dursun
13.03.2014 - 00:01
Furkan, birden fazla özellikten bahsetmişsin, yani neredeyse uygulamayı anlatıp tüm kodları istiyorsun. Arkadaşların bahsettiği yollar üzerinden işlemleri adım adım öğrenmelisin, buranın amacı budur.
Ali Özdemir
12.03.2014 - 11:52

Şöyle yapabilirsin:

Önce uygulamandaki sqlite veritabanınına benzersiz bir syncID tanımlarsın. Bu alana internetten alacağın verilerin ID'lerini kaydedersin. Sonra da uygulaman açıldığında bu ID'lerin aynısı mevcutsa güncelleme yapmaz, değilse mevcut olmayanları sqlite eklersin.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Furkan KURT
12.03.2014 - 23:49
Cevabın için çok teşekkürler Ali (Abi). Sqlite bilgim pek yok. Kodlarla ornek gostererek daha detayli anlatabilirmisin?

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.