Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Listening ne kadar gereklidir ?

28.06.2018 - 13:51

Herkese iyi günler dilerim,belli bir zaman önce artık Türkçe kaynaklar ile yazılım yeteneğimi geliştiremeyeceğimi anlamıştım.Hemen yazılım projelerimi bıraktım ve İngilizce öğrenmeye başladım.

Kendimi Reading ve Writing alanlarında mükemmel olmasa da geliştirdim,şu an yazılım ile ilgili dökümasyonları takip edebilecek durumdayım,(tabi yine de stackoverflow gibi sitelerde gramerim çok iyi olmadığı için genelde hep eksi puan alarak ceza yiyorum ve kimse pek yardım etmiyor).

Asıl sorunum şudur: Oyun sektörü ilgi alanım,gerek Android olsun gerek Unreal,Unity gibi oyun motorları olsun,videolu kaynaklar yazılı kaynaklardan daha kaliteli gibi görünüyor.Son zamanlarda yazılı kaynaklar yerine videolu tutoriallara önem verildiğini fark ettim.

Ancak listeningimi geliştirmediğim için tutoriallardan pek verim alamıyorum,alt yazılı izlemek ise koskoca bir işkence oluyor.

Önümde iki seçenek var;

1. Ya Writing ve Readingimi mükemmelleştirip Listeningi bırakacağım.

2. Ya Listening çalışıp çok iyi olmayan ama belli ölçüde iş gören Writing ve Reading ile devam edeceğim.

Bana 1. Seçim daha mantıklı geliyor,ancak son zamanlarda firmaların yazılı dökümanlarına video tutorialları kadar özen göstermemesi de kafamı kurcalayan bir diğer etken.

1822 Görüntülenme

1 Cevap

Yakup GÖVLER
29.09.2019 - 12:11

Çoğu video oynatıcı alt yazı seçeneği de sunuyor. Alt yazılar üzerinden de videolar gayet anlaşılıyor oluyor.

Benim de listening yönüm zayıf, ancak ingilizce alt yazılı olan videoları anlamakta sıkıntı yaşamıyorum. Bu nedenle yabancı kişilerle kişisel görüşme yapmayacak ya da ingilizce konuşma ihtiyacı duymayacağınızı düşünüyorsanız, reading ile devam ederdim ben.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.