Turkcell | Geleceği Yazanlar

Listview

Merhaba 

Web servis üzerinden gelen harcama noktalarını listemek için il, ilçe ve semt gibi verileri listview üzerinde göstererek ordan seçip işlem yapmak istiyorum. Gelen verileri bir string dizi içine aktarıyorum. ArrayAdapter içine aktardıktan sonra hata alıyorum. İlk android projem ve projenin son adımı. Yardımcı olabilir misiniz ?

Hata :  android.view.ViewRootImpl$CalledFromWrongThreadException: Only the original thread that created a view hierarchy can touch its views.

  0

  Emre

  09 Şubat 2015

  Farklı bir metot içerisinde kullandığımdada bu hatayı verdi .java.lang.NullPointerException: storage == null

  İlk android tecrübem ve son form bu hata yüzünden bitiremedim. 

  0

  Muzaffer Onur DAĞHAN

  06 Şubat 2015

  Verileri ListView'e asenkron olarak yüklerseniz bu hatayı alırsınız. Asenkron class içinde doInBackground metodunda View üzerinde değişiklik yapılıp yapılmadığını kontrol edin. Sorun bundan kaynaklanıyor gibi görünüyor.

  0

  Emre

  06 Şubat 2015

  run ile kullandığımda sıkıntı çözülmüş gibiydi ancak şuan yine aynı sorun devam ediyor. Listview içine aktarabiliyorum ve görüyorum yalnız bir iki saniye içinde programı durduyor. 

   muzafferdaghan

   Cum, 06/02/2015 - 12:17
   NullPointerException hatası mı alıyorsunuz?

   emreseymen93

   Cum, 06/02/2015 - 16:09
   java.lang.RuntimeException: An error occured while executing doInBackground() bu hatayı veriyor

  0

  Muzaffer Onur DAĞHAN

  30 Ocak 2015

  WebService'den gelen verileri muhtemelen Async olarak alıyorsunuz. ListView'e verilerini BindingAdaptor ile atma işlemi asenkron olarak olursa bu hatayı alırsınız. Veriyi async olarak alıp, globalde bir değişkene atayın. Daha sonra da adaptor ile verileri arkaplanda atmayın. Normak bir metot kullanın. 

  0

  Muhammed ÇOBANOĞLU

  Bilgisayar Mühendisliği - 29 Ocak 2015

  Servisten gelen verilerin indirme işlemi uzun sürdüğü için indirme işlemini arka planda yapan bir thread oluşturulması gerekiyor. Bu yüzden uygulama patlıyor olabilir. Burayı inceleyerek problemi çözebilirsiniz. 

   emreseymen93

   Per, 29/01/2015 - 17:17
   Teşekkür ederim run ile şuan hataya düşmesini engelledim. Ama şu süre sıkıntılı, bunun için bir çözüm yolu var mı süreyi azaltabilir miyiz?

   muhcob

   Per, 29/01/2015 - 23:13
   Linki güncelledim. İnceleyebilirsin.
  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.