Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Listview cacheleme

19.12.2014 - 01:08

Merhaba, volley kullanarak bir web sitesinden gelen resimleri müzikleri ve videoları listviewe çekiyorum fakat bir problem var uygulamadan her çıktığımda (geri butonuna veya anasayfa butonuna bastığıma sonra)  uygulamaya geri dönünce aynı şeyleri tekrar indiriyor bunun bir cachelemesi yapılamaz mı(resimler hariç resimleri volley kendisi yapıyormuş zaten) ? çünkü uygulama internet paketinden çok fazla mb yiyor..

2176 Görüntülenme

2 Cevap

Muhammed ÇOBANOĞLU
19.12.2014 - 13:50

Serializable ve Parcelable işlemlerini kullanılarak internet bağlantısı mevcut iken veriler bir defa yüklendiğinde tekrar aynı sayfaya dönüş yapıldığında yükleme işlemi yapılmıyor. Var olan veriler kullanılıyor. Küçük veriler tutulacaksa(küçükten kastım çok küçük sayılmaz aslında deneyince kendin de göreceksin) Serializable oldukça ideal bir yöntemdir. Fakat büyük verilerin tutulması gerekiyorsa Parcelable kullanmak daha mantıklı. Çünkü büyük veriler için Serializable hantal kalıyor ve patlıyor. Biraz araştırma yapmanı tavsiye ederim.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Ahmet Burak Demirkoparan
19.12.2014 - 07:59

Anasayfa buttotuna basıp geri döndüğünde baştan yükleme yapmaz eğer onResume içerisinde böyle bir talepte bulunmadıysan.Bunun için en kestirme yol sql lite kullanman ve belirli periyodlarda databaseyi güncellemen.

Bu sayede networke sürekli çıkmazsın.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.