Macbook Pro da Android Cihazı Debug için bağlama

Merhaba, benim sorunum android cihazımı ddms'de görememek. Bunun nedeni ise çalıştığım platformdan kaynaklanıyor. 

Macbook Pro cihazıma VirtualBox kurdum. Ve İşletim Sistemi Windows 7 olan yeni bir sanal makine kurdum. Java, Eclipse ve Android programlama için gereken diğer kurulumları Win7 olan sanal bilgisayarıma kurdum. Android cihazımı Macbook Pro'ya usb'den bağladığımda, sanal bilgisayar içersinde erişemiyorum. DDMS'yi kullanmak istiyorum fakat nasıl yapacağımı bulamadım. Bu konu hakkında yardım edebilir misiniz?

  +3

  Oytun Eren Şengül

  ShiftDelete.Net - 29 Eylül 2013

  Aslında tam tersi bir durum söz konusu burada. Eğer geliştirme yapacaksanız asıl o alana ihtiyacınız var. Süreç ilerledikçe ve uygulamalarınızın kapasitesi arttığında ciddi problemlerle karşılacaksınız, derlenme süresinin uzunluğu, tepkime sğreleri vs.

  Bu yüzden size en baştan tavsiyem, madem elinizde Macbook Pro gibi güzel bir makina var, lütfen ADT'nin OS X versiyonunu yükleyin ve hiç virtual box işlerine girmeyin.

  +2

  Yasin Kafadar

  Turkcell Teknoloji - 29 Eylül 2013

  Keske direk mac os uzerine kursaydin. Boylece adb driverlarini aramana gerek kalmazdi. Windows a snappea diye bir uygulama var. Bagladigin telefonlarin adb driverlarini direk buluyor.

  0

  Akın Ömeroğlu

  linuxera - 30 Eylül 2013

  Muhtemelen telefonu bağladığınız USB portu virtualbox'a yönlendirilmemiştir. Virtualbox'un usb cihazlarına ulaşması için bu portların yazılıma yönlendirilmesi gerekiyor aksi takdirde cihazın bu portları görmesi mümkün değil.

  Tüm cevaplarda olduğu gibi OsX'de zaten hali hazırda geliştirme yapabileceğiniz için bilgisayara ayrıca bir sanal makine yükü getirmenin çok manası yok gibi gözüküor.

  0

  Önder Genç

  30 Eylül 2013

  En başta düşüncem, 250 gb alanım olduğu için diskte çok yer kaplamamaktı. Harici disklerde sanal makineyle çalışayım demiştim. Fakat çok sorunla karşılaştım. Dediğiniz gibi OS X versiyonunu yüklemeye karar verdim. Teşekkürler arkadaşlar sağolun cevaplarınız için.

  0

  İzzet Kerem Küsmezer

  29 Eylül 2013

  Bence net olarak vm kurmadan macos üzerinden direkt olarak ilerlemeniz en doğrusu.

  0

  Önder Genç

  29 Eylül 2013

  Mac üzerinde 256 GB ssd disk var. O nedenle yazılım yapacağım uygulamaları sanal bilgisayarlarda tutmayı yeğliyorum. Disk'te çok fazla yer kaplamamaya çalışıyorum.

  Snappea uygulamasını inceleyeceğim şimdi. Teşekkürler yardımınız için.

  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.