Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Macbook Pro da Android Cihazı Debug için bağlama

29.09.2013 - 16:19

Merhaba, benim sorunum android cihazımı ddms'de görememek. Bunun nedeni ise çalıştığım platformdan kaynaklanıyor. 

Macbook Pro cihazıma VirtualBox kurdum. Ve İşletim Sistemi Windows 7 olan yeni bir sanal makine kurdum. Java, Eclipse ve Android programlama için gereken diğer kurulumları Win7 olan sanal bilgisayarıma kurdum. Android cihazımı Macbook Pro'ya usb'den bağladığımda, sanal bilgisayar içersinde erişemiyorum. DDMS'yi kullanmak istiyorum fakat nasıl yapacağımı bulamadım. Bu konu hakkında yardım edebilir misiniz?

4919 Görüntülenme

6 Cevap

Akın Ömeroğlu
30.09.2013 - 15:17

Muhtemelen telefonu bağladığınız USB portu virtualbox'a yönlendirilmemiştir. Virtualbox'un usb cihazlarına ulaşması için bu portların yazılıma yönlendirilmesi gerekiyor aksi takdirde cihazın bu portları görmesi mümkün değil.

Tüm cevaplarda olduğu gibi OsX'de zaten hali hazırda geliştirme yapabileceğiniz için bilgisayara ayrıca bir sanal makine yükü getirmenin çok manası yok gibi gözüküor.

Önder Genç
30.09.2013 - 00:01

En başta düşüncem, 250 gb alanım olduğu için diskte çok yer kaplamamaktı. Harici disklerde sanal makineyle çalışayım demiştim. Fakat çok sorunla karşılaştım. Dediğiniz gibi OS X versiyonunu yüklemeye karar verdim. Teşekkürler arkadaşlar sağolun cevaplarınız için.

İzzet Kerem Küsmezer
29.09.2013 - 23:44

Bence net olarak vm kurmadan macos üzerinden direkt olarak ilerlemeniz en doğrusu.

  • Filtered HTML

    Plain text

    Basic HTML

  • Dikey Sekmeler