Mağazaya atılan uygulama çalışmıyor

Geliştirdiğim uygulamayı android markete attım fakat uygulama play store dan indirilince çalışmıyor. Hata veriyor. Sorunun kaynağını anlayamıyorum çünkü normal build edilmiş dosyayi yükleyince çalısıyor play storedakinda neden sorun çıkıyor. 

-------------------------------------------------------------------------

Sorunun neden kaynaklandığını sonunda buldum. Kaynak kodum okunmasın diye proguard kullanmıştım. Ve projenin içerisinde Firebase verilerini çekmek için oluşturduğum property class'ımın verilerinin karışmasıydı. Bu uygulamanın mağazaya atılmak için derlendiğinde kodları bir şekilde uçuruyor ve proje doğru çalışmıyordu.

Çözüm ise ;

private string _isim; public string Isim { get { return _isim; } set { isim = value; }

şeklinde oluşturulan property'nin başına @Keep eklemek böylece proguard devreye girdiğinde bu sınıf hiçbir şekilde etkilenmeyecek.

private string _isim; 
@Keep // --> bunu ekliyoruz. 
public string Isim { 
get { return _isim; } 
set { isim = value; }

 

    0

    Hasan Küçük

    13 Ocak 2018

    Sorunun neden kaynaklandığını sonunda buldum. Kaynak kodum okunmasın diye proguard kullanmıştım. Ve projenin içerisinde Firebase verilerini çekmek için oluşturduğum property class'ımın verilerinin karışmasıydı. Bu uygulamanın mağazaya atılmak için derlendiğinde kodları bir şekilde uçuruyor ve proje doğru çalışmıyordu. Çözüm ise ; private string _isim; public string Isim { get { return _isim; } set { isim = value; } şeklinde oluşturulan property'nin başına @Keep eklemek böylece proguard devreye girdiğinde bu sınıf hiçbir şekilde etkilenmeyecek. private string _isim; @Keep // --> bunu ekliyoruz. public string Isim { get { return _isim; } set { isim = value; }  

    Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.