Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Marketteki bedava uygulama üzerinden nasıl para kazanılır?

13.02.2014 - 20:49

Herkese merhaba,

Benim merak ettigim şey nasıl bedava uygulama koyup para kazanıyorlar? Mesela flappy bird. Bir de AdMod... Bunu nasıl kullanırım?

11660 Görüntülenme

3 Cevap

Logi Kemal
13.04.2020 - 03:49

Merhaba mertkan bunun için dikkat çekici bir uygulama yapabilirsin ve arkadaşların dediği gibi uygulamaya reklam ekleyerek para kazanabilirsin. Ayrıca uygulama içerisinde vip üyelik de satarak ek gelir elde edebilirsin.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Oytun Eren Şengül
17.02.2014 - 14:46

2 seçenek var.

1) In-app purchase: Yaptığın uygulamayı ücretsiz olarak basit sürümünü markete koyarsın. Belirli içeriklere ya da oyunlarda belirli araçlar için örneğin ekstra para istersin. Kişi eğer o kısmı oynamak isterse, ya da reklamsız içerik görüntülemek isterse in app purchase yöntemiyle senden bu kısımları parasını verip satın alır.

2) Klasik reklam koyma araçları var. En bilineni Admob. Diğer araçları da aslında kolay bir şekilde uygulamana entegre edebilirsin. Genellikle detaylara girmezsen, birkaç satır kodla (burası tabi lafın gelişi) ekleyebilirsin.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Hasan
14.02.2014 - 07:21

Merhaba, Uygulamanızın içersine adsense reklamları koyarak para kazanabilirsiniz, kullanıcı reklamlara her tıkladığında adsense hesabınıza küçük küçük bakiyeler eklenecektir, en az 100$ a ulaştığında hesabına çekim yapabileceksiniz

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.