Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Mesajlaşma

02.03.2014 - 23:57

Herkese iyi günler öncelikle.
Uygulamam içerisinde üyeler arasında iletişim için mesajlaşma kısmı gerekiyor. Aynı uygulamanın  web sitesinden de üye olunabilecek ve kişi profilinden mesajlarına ulaşabilecek. İtü sözlük uygulamasındaki sistemin aynısı diyebilirim o uygulamayı kullananlar için. Profilime gelen mesajı nasıl kontrol edebilirim android üzerinde anlık olarak? Sorum biraz havada kalmış olabilir. Açıklamamı istediğiniz başka bir şey varsa açıklarım.
Kolay gelsin.

3113 Görüntülenme

2 Cevap

Caner Güral
03.03.2014 - 17:37

Bu özellik daha çok arka yüzü (back-end) ve oradan üreteceğiniz push notification'ı ilgilendiren bir mesele. Yapısal olarak mı bir çözüm arıyorsunuz? Çalışan bir servisiniz var mı?

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Cüneyt
03.03.2014 - 20:48
İletişim kısmı henüz duruyor yani bir servis yok. "Soket" dedi bu gün biri ama henüz araştırma fırsatım olmadı. Teşekkür ederim cevabınz için.
Kemal Selim Tekinarslan
03.03.2014 - 14:03

Selam,

Bir kullanıcıya mesajlaşmada anlık kontrol için bir broadcast e ihtiyacın var. Bu broadcast kendine ait olmalı yani linkteki(http://stackoverflow.com/questions/4117701/android-sms-broadcast-receiver) broadcast android işletim sisteminden gelen mesajı dinler ve sms geldiğinde harekete geçer. Sen ise kendin yazmalısın ki kullanıcıyı uyarmak için sendBroadcast diyebilesin.Profiline mesaj geldiğini anlamak için bir arka plan servisi ile dinleme yapabilirisn.

Broadcast Örnek: http://www.vogella.com/tutorials/AndroidBroadcastReceiver/article.html

 

Kolaylıklar

 

 

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Cüneyt
03.03.2014 - 20:49
Başlığı mesajlaşma diye açmam yanlış oldu aslında uygulamaya üye olanlar arasında iletişimi sağlayabileceğim bir şey için uğraşıyorum. Sms de cep numarası ifşa oluyor o yüzden uygulama üzerinden gerekiyor. Sağ olun bilgilendirmeniz için.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.