Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

MIT APP INVERTOR İLE BİR ANDROİD UYGULAMADAN APİ ÇEKMEK

11.08.2020 - 17:57

MIT APP INVERTOR kullanarak bir android uygulamasından APİ çekmek istiyorum. Bu mümkün mü ? Mümkünse bir google play store uygulaması olan QGroundControl isimli uygulamanın APİsine nasıl ulaşabilirim ? 

124 Görüntülenme

1 Cevap

TURGUT
13.08.2020 - 11:39

Aşağıdaki info sizin sorunuza direkt bir cevap değil. Fakat genel olarak AI2 den hangi tip API lar kullanılır ve ulaşılabilr onu izah ediyor.

http://chrome-extension://oemmndcbldboiebfnladdacbdfmadadm/https://www.cs.usfca.edu/~wolber/appinventor/book2011/TalkingToAPIs.pdf

https://sites.google.com/site/appinventor/web-services

https://appinventorapi.com/using-tinywebdb-to-talk-to-an-api/

https://create.arduino.cc/projecthub/HarryAnderson/how-to-use-mit-app-inventor-with-arduino-cloud-80db9c

Şunu da göz önünde tutun:

AI2 ortamı mobil araç yetenekleriyle ve bunların hangilerine ulaşabileceğiinizle sınırlı. Bunları iyice anlayıp, API sına ulaşmak istediğiniz ortamın da desteklediği yetenekler ile bağdaştırıp asıl cevaba ulaşmanız gerekir. Kolay bir iş değil, hazır cevabı yok.

Bunların ötesinde ve en baştan hemen kontrol etmeniz gereken bir başka nokta da AI2 nin kendi ortam sınırları ve kısıtlamaları. Yapacağınız çalışma ve uygulamanın bun sınırlı ortamda çalışması gerekir. Bunları önceden kontrol ederseniz bir çok zaman harcayıp sonunda olmayacak bir yere varmayı önleyebilirsiniz.

AI2 haricinde, ona benzeyen, fakat daha gelişmiş yetenekler sunan THUNKABLE ortamını da inceleyin.

İyi çalışmalar.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.