Mobil uygulama için hangi yöntem

Merhabalar; Mobil uygulama için çalışılması önerilen yöntemler için değerli fikirlerinizden faydalanmak istiyorum. Android için Android studio üzerinden Java ile uygulama, ios için xcode üzerinden swift ile mobil uygulama mı yok Android, ios, Windows phone için xamarin ile c# ile uygulama hazırlamak mı hangisi daha pratik ve işimizi daha hızlı ve sağlıklı çözer. xamarin in nasıl çalıştığı ile alakalı doküman tavsiyesi olacak arkadaşlar olursa memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

  0

  Onur Yılmaz

  14 Mart 2017

  Yıllardır yazılımda buna benzer sorular sorulur. Uygulama,yazılım geliştireceğiniz platformu seçerken ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçmeniz faydalı olacaktır. Ben şahsen xamarin'i sadece kısa sürede hazırlanması gereken demo veya sunum yaparken, geliştirilmesi planlanan uygulamanın prototip'ine ihtiyaç duyarsam kullanıyorum. Eğer kompleks uygulamalar geliştirmeyi planlıyorsanız (oyun hariç- oyun için unity3d mantıklıdır.) tavsiyem cross-platform geliştirmeden uzak durmanız olacaktır.

  0

  Rahmican Büyükyekdeli

  13 Mart 2017

  Merhaba, xamarin için yiğit özaksüt'ün videolarını izleyebilirsin. Bunun yanında hangisi yazmayı seviyorsan ona yönel bence. Örneğin javayı seversin android yazarsın, Swift'in yapısı hoşuna gider ios yazarsın :D Hiçbirisi ilgini çekmez .net ci sindir, xamarin ile cross platform çalışırsın. Bende o senin ilgi alanına göre değişir. Xamain baya güzel ama ben hiç ısınamadım. Android studio'da yazmak, Xcode'da yazmak daha zevkli bence :) 

  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.