Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Mobil uygulama için hangi yöntem

13.03.2017 - 21:23

Merhabalar; Mobil uygulama için çalışılması önerilen yöntemler için değerli fikirlerinizden faydalanmak istiyorum. Android için Android studio üzerinden Java ile uygulama, ios için xcode üzerinden swift ile mobil uygulama mı yok Android, ios, Windows phone için xamarin ile c# ile uygulama hazırlamak mı hangisi daha pratik ve işimizi daha hızlı ve sağlıklı çözer. xamarin in nasıl çalıştığı ile alakalı doküman tavsiyesi olacak arkadaşlar olursa memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

1713 Görüntülenme

2 Cevap

Onur Yılmaz
14.03.2017 - 11:51

Yıllardır yazılımda buna benzer sorular sorulur. Uygulama,yazılım geliştireceğiniz platformu seçerken ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçmeniz faydalı olacaktır. Ben şahsen xamarin'i sadece kısa sürede hazırlanması gereken demo veya sunum yaparken, geliştirilmesi planlanan uygulamanın prototip'ine ihtiyaç duyarsam kullanıyorum. Eğer kompleks uygulamalar geliştirmeyi planlıyorsanız (oyun hariç- oyun için unity3d mantıklıdır.) tavsiyem cross-platform geliştirmeden uzak durmanız olacaktır.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Rahmican Büyükyekdeli
13.03.2017 - 22:07

Merhaba, xamarin için yiğit özaksüt'ün videolarını izleyebilirsin. Bunun yanında hangisi yazmayı seviyorsan ona yönel bence. Örneğin javayı seversin android yazarsın, Swift'in yapısı hoşuna gider ios yazarsın :D Hiçbirisi ilgini çekmez .net ci sindir, xamarin ile cross platform çalışırsın. Bende o senin ilgi alanına göre değişir. Xamain baya güzel ama ben hiç ısınamadım. Android studio'da yazmak, Xcode'da yazmak daha zevkli bence :) 

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.