MVC Dosya Yükleme / İndirme İşlemi

Merhabalar,

Mvc'de dosya yükleme işlemi gerçekleştirdim. Dosyaları Content/File klasörünün altına kaydediyorum fakat kaydettiğim adresten dosyayı görüntülemeye çalıştığımda hata veriyor.

" http://localhost:28950/Content/File/dosyaadi.txt " adresine gittiğimde dosyayı görüntülemem gerekmiyordu? Yüklediğim dosyayı link vererek indirilmesini sağlamak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

  0

  Ali Karakoç

  falezz web&mobile - 20 Kasım 2015

  Merhaba Tolga, Controller kısmında, public FileResult Download(string file) { byte[] fileBytes = System.IO.File.ReadAllBytes(Server.MapPath("~/Content/File/" + file + "")); return File(fileBytes, System.Net.Mime.MediaTypeNames.Application.Octet, file); } Html kısmında, <a href="@Url.Action("", "download", new { file = "yazi.txt" })">İndir</a>   Şeklinde yaparak txt veya istediğin herşeyi indirebilirsin. İyi çalışmalar.

  0

  Atalay Keleştemur

  Artistanbul - 20 Kasım 2015

  txt uzantılı dosyalar, web tarayıcıları tarafından görüntülenir. İndirmek için örneğin Linuxda aşağıdaki gibi bir komut kullanılır: wget dosyaninbulunduguadres.dosyaadi.txt  dosyayı .txt uzantısı yerine, .zip ya da .rar gibi bir biçimde saklamanızı öneririm.

  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.