Turkcell | Geleceği Yazanlar

Navigaton Drawer Activity diğer ekranlarda kayboluyor

Esenlikler

Android studio ile proje oluştururken "Navigaton Drawer Activity" şablonunu seçerek proje oluşturdum.

Sağ üst taraftaki küçük düğmeye tıklayınca açılan menüde "Settings" isimli bir düğme var ve ona tıklanınca ayarlar ekranının açılmasını istiyorum. 

Bunu nasıl yapabilirim?

Image icon ekran_alintisi.png

  0

  Caner Güral

  11 Ocak 2015

  ActionBar'ın içindeki overflow menünün bir öğesi o. Ekran dar olduğu için metin olarak değil de 3 nokta üst üste simgesiyle gösteriliyor. Şu eğitim içeriğinde ActionBar'a düğme ekleme ve o düğmelere nasıl tepki verdirileceği var: https://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/konu/android/egitim/android-201/eylem-dugmeleri-eklemek#tepki (Settings öğesine basılınca başka bir Activity'yi başlatmalısınız.) Başka bir Activity'yi Başlatmak için https://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/konu/android/egitim/android-301/baska-bir-activityyi-baslatmak

  0

  Bayram

  11 Ocak 2015

  öncelikle yardımınız için çok teşekkür ederim.

  yeni bir activity oluşturup ayarlar düğmesine tıklayınca oluşturduğum activity'yi başlattım. sorun yok, çalışıyor.

  bu sefer de başka bir problemim oldu, ana ekranda iken sol taraftan açılan navigayon ve üstteki overflow menüsü hiç gözükmüyor. bu sorunu nasıl çözebilirim?

  şimdiden çok teşekkürler.

   cgural

   7, 11/01/2015 - 20:29
   ikinci activity'den döndüğünüzde mi navigasyon menüsü ve actionbar geri gelmiyor? bu sorunun ikinci activity ile ilgili olduğuna emin misiniz? bence bunu ayrı bir soru olarak sorabilirsiniz. sorun yaşattığını düşündüğünüz kodları da eklersiniz.
  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.