oyun telif hakkı

Merhaba
Arkadaşımla birlikte bir oyun yaptık ve adı abcd olsun. Google playde bu oyunu yayımladık. Ama google playde abcd isminde başka bir oyun var ve bu oyun yerli bir çizgi filmin oyunu.
eser.telifhaklari.gov.tr/ bu siteden sorgulatma yapıyorum ancak hangi türü seçmem gerektiğini bilmiyorum. En yakın tür bilgisayar oyunu ancak benim yaptığım şey android oyun. Daha sonra güzel sanat eseri olarak arattım ve abcd adında tescil olduğunu gördüm. Bu tescilli olan çizgi filmin tescili diye düşünüyorum. Biraz kurcaladığımda aynı isme sahip onlarca film müzik olduğunu gördüm. Bu tescillenen şeyler isimleri mi yoksa içerikleri mi? İçerikler tescilleniyorsa onların yaptığı oyunla benim yaptığım oyun aynı değil.

https://online.turkpatent.gov.tr/trademark-search/pub/trademark_search?lang=tr bu siteden sorgulatıyorum farklı farklı sınıflardan patentler alınmış abcd ismine ait. Buradan bakacaksam hangi sınıfa bakmalıyım? (45 farklı sınıf var)

Oyuna abcd ismini verip veremeyeceğimi nasıl öğrenirim?

  0

  Alper Gökhan Beyler

  27 Temmuz 2019

  Merhaba,

  play store da uygulamalar yayınlanırken paket adları önemlidir ve her uygulamaya özgü olması gerekmektedir. aynı isimde birden fazla uygulama store da olmamalı zaten o yüzden sende ismini farklı oluşturmanda fayda var. abcd ismi var ise sen abcde koy :)

   

  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.