Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

PayPal Entegrasyon

04.06.2014 - 23:48

Selamlar,

Bir mobil uygulama için PayPal ödeme seçeneği ekliyorum. Sitesindeki Github'daki örneğe göre basit bir düzenek oluşturdum, sandbox ile herşey normal approved şeklinde geridönüş yapıyor ama, live sisteme geçtiğimde uygulamada bana Ödeme Bilgileri Geçersiz şeklinde cevap dönüyor. 

06-04 23:47:54.013: E/paypal.sdk(24800): request failed with server response:{"name":"VALIDATION_ERROR","details":[{"field":"redirect_urls","issue":"This field required when payment_method is 'paypal'"}],"message":"Invalid request - see details","information_link":"https://developer.paypal.com/webapps/developer/docs/api/#VALIDATION_ERROR","debug_id":"7d165dc71951b"}

bu şekilde bir hata dönüyor, ingilizcem çok iyi olmadığından gerekli araştırmayı da yapamıyorum bir türlü çözüm üretemedim.

 

Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, herkeze iyi çalışmalar.

3898 Görüntülenme

3 Cevap

Yasin Yildirim
09.06.2014 - 19:21

Gelen JSON response'una gore verdiginiz redirect url parametresi bos veya gecersiz. [code]{"field":"redirect_urls","issue":"This field required when payment_method is 'paypal'"}[/code]

Belki biliyorsunuzdur, Paypal ile odeme yapilirken Paypal kullaniciyi hesap bilgilerini girebilmesi icin kendi sitesine yonlendirir. Bu noktadan sonra sizin uygulamanizin herhangi bir bilgiye erisimi kalmaz. Buradan gelecek sonucu alabilmeniz icin Paypal sizden redirect url istiyor. Redirect url olarak sizin belirlediginiz 2 url istiyor olmali, birisi success yani basarili odeme sonucu icin, digeri de failure yani basarisiz odeme sonucu icin.

Sizin belirlediginiz url'ler olmasi onemli, yani http:// şemasiyla baslamak zorunda degil. Kendi şemanizi belirleyip uygulama icerisinde de o şema ile gelen content'i yakalayabiliyor olmaniz gerekir, bunu da muhtemelen intent-filter gibi bir yapiyla cozebilirsiniz. 

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Zafer M ŞEN
05.06.2014 - 15:38

Hocam özür dilerim ama konu hakkında pek fazla bir bilgim yk ama paypay ödemeleri her ülkeden yapılamıyr die duymuştm bunun bir etkisi olabilrmi?

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Ertuğrul ÇAĞLAR
06.06.2014 - 22:55
Estağfurullah ne özrü, o da aklıma geldi ama bilemiyorum ki, PayPay'dan vazgeçip Google'nin uygulama içi ürünlerdeki ödeme olayını mı denesem. Bir şekilde kolay ve tutulan bir ödeme yöntemi seçmem lazım.
Yasin Yildirim
09.06.2014 - 19:22
PayPal Turkiye'den odemeleri kabul ediyor, ulke sinirlamasi konusunda Turkiye icin bir sorun yoktur.
Ahmet Burak Demirkoparan
05.06.2014 - 00:09

Android geliştirici günlerinde Tim Messerschmidt paypal entegrasyonunu anlatmıştıda sana sunumunu yollayacaktım bulamadım malesef:/

Paypalın verdiği id felan geçersiz olmasın ona bi dikkat et istersen.Geçersiz istek uyarısı veriyor.

Sana dönen json exceptionda sorunun ödeme yöntemiyle ilgili bir problem olduğu yazıyor(payment_method).

http://i.hizliresim.com/0VaJRY.jpg

şu resmi orda çekmiştim bi zoomla belki kaçırdığın bi yer vardır.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Ertuğrul ÇAĞLAR
06.06.2014 - 22:54
Resim çok küçük yahu :) mümkünatı yok nasa bile okuyamaz o kodları :D

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.