Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

phonegap xml

08.12.2013 - 14:37

phonegap dosyalarını geliştirme ortamına dahil ederken res klasörü altında xml klasörüne config.xml dosyasını atıyoruz.

ancak projeyi buld ederken adobe bizden js,html,css,image.. dosyalarını zip olarak istiyor.şuan benim projemin www klasöründe config.xml dosyası var buld ettigimde bu dosyayı kale alıyor.ha bide android manifest dosyası var bu dosyaların amaçları nedir acaba.

4471 Görüntülenme

3 Cevap

Erhan Abay
23.12.2013 - 13:33

Adobe PhoneGap Build servisi sadece 1 özel uygulama için ücretsiz. Birden fazla uygulama için deniyorsanız belki bu sınıra takılmışsınızdır.

Lokalde kullandığınız bir plugin build servisinde desteklenmiyor olabilir.

Uygulama kodunu görmeden birşey söylemek zor. Ayrıntı verirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

adem
13.12.2013 - 15:04

teşekkür ederim.birde uygulamamı buld ettimgimde localdekiyle aynı şekilde çalışmıyor.ama şuan adobenin sitesinden buld işlemi yapamıyorum.bunların sebebi ne olabilir.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Erhan Abay
10.12.2013 - 16:18

Merhaba,

res/xml/config.xml dosyası uygulamanız için kullanılan yapılandırma dosyası değil, Cordova'nın Android platformunda çalışabilmesini sağlayan bir yapılandırma dosyasıdır. Cordova CLI ile artık bunu da yapmanıza gerek yok. Komut satırından projenize platform desteği eklediğinizde gerekli dosyalar ve dizinler otomatik olarak gerekli yerlere kopyalanıyor.

Uygulamanızla ilgili yapılandırma için kullandığınız proje klasöründeki config.xml dosyasıyla ilgili gerekli ayrıntıları buradan bulabilirsiniz. Bu adresteki bilgiller lokal olarak geliştirdiğiniz phonegap projeniz için geçerlidir.

Aynı config.xml dosyası Adobe PhoneGap Build servisinde de kullanılmakta. Ama lokalde kullanabileceğiniz tüm imkanlara sahip olamayabilirsiniz (tüm plugin'ler için destek gibi). O yüzden PhoneGap Build servisinin kendi dokümantasyonundan destek almanızı öneririm. 

AndroidManifest.xml dosyası Cordova değil Android platformu için gerekli bir dosyadır.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.