Soru & Cevap

Profesyonel Web Programcısı Olmak

28.07.2018 - 09:16

1.  Arkadaşlar benim aklımda çok güzel projeler var ama bunlar çok profesyonellik gerektiren projeler.Ben her ne gerekiyorsa öğrenmek konusunda kararlıyım ve yeterince de vaktim var.Az çok html css javascript biliyorum.Şimdi sorumu sorayım:Örnek olarak Letgo sitesini vereyim.Mesela Letgo da herkes ürünler paylaşıyor ve paylaştığı şey sunucu üzerinden kullanıcılarla buluşuyor.Daha sonra kişiler birbirleriyle mesajlaşabiliyor.Konum üzerinden birçok işlem yapılıyor.Gelişmiş arama yapılabiliyor.Ve daha sayamadığım birçok profesyonellik gerektiren işlem yapılıyor.Benim düşündüğüm proje bir e-ticaret sitesi değil fakat bu sistemlerin hemen hemen hepsini kullanıyor.Şunu biliyorum bu projeler birden çok kişiyle,ekiple gerçekleştiriliyor fakat ekip olmadan da böyle projeler ortaya çıkabiliyor.Böyle bir projenin tasarlanması,geliştirilmesi,yayınlanması,telif hakkının alınması,güvenliğin sağlanması,sözleşmelerin hazırlanması gibi bölümleri oluyor.Böyle bir sitenin geliştirilmesinde yapılması gereken şeyleri anlatan bir içerik varmı?

 

2.  Onun dışında kodlama aşamasında html,css,js,jquery,php,mysql kullanmayı düşünüyorum.Bunlar için önerebileceğiniz kaynak varmı?Bir de asp.net teknolojisinde visual studioyu kullanarak onda her şeyi tek bir uygulamayla yapabiliyoruz(html dosyaları.css dosyaları,js dosyaları,asp.net dosyaları,veritabanı dosyaları).Benim bu iş için kullanabileceğim her türlü dosyayı hazırlayabileceğim içerisinde hazır html,css şablonları bulunduran hem frontend hem backend işler yapabileceğim bir çatı var mı?

 

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler!!!

0 Görüntülenme

2 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

picture-87289-1569234090.png
yakupgovler
28.09.2019 - 11:50

Lets go tarzında bir uygulamayı kendi başınıza güvenli bir şekilde çalışacak şekilde yazmanız neredeyse 6 ayınızı alır. O da tüm bilgilere sahip olmanız durumunda. Bu bilgileri de edinmeniz 3-4 yıl alır ki kimse bu kadar geniş bilgiyi tek başına öğrenmekle uğraşmaz. İşte bu nedenlerle bu tür siteleri ekipler, firmalar yapıyor ve yönetiyor.

Az çok html, css ve javascript biliyorsanız asp.net ya da PHP gibi etkileşimli web siteleri yazabiliceğiniz dilleri öğrenmeyle başlayın. Basit birkaç proje gerçekleştirin, sonrasına bakarsınız.

Profile picture for user cem1987_
cem1987_
29.07.2018 - 02:11

bunlar ıcın ınternette bir sürü kaynak mevcut stackoverflow codeproject vs tabi ingilizcenızı varsa 

eger front end back endden kastınızı angular js react js vue js falansa nuget pack kısımından ındırıp kullanabılırsınız