Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Programlama dili öğrenim kaynakları yardım

11.01.2015 - 22:16

Merhabalar , ben yazılım dili öğrenmek istiyorum ama en akıcı ve en iyi kaynak neresi bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz ? ve  hangi dilden başlamam lazım *?

4019 Görüntülenme

4 Cevap

Berke Can Canbiter
12.01.2015 - 21:05

Kaynak olarak şu siteler güzel Udacity Udemy Microsoft Virtual Academy Bu da güzel bir kanaldır bipgisayarla ilgili Channel 9 Eğer yeni başladıysan Açık Akademi Code.org Ama şu ana kadar en iyi gördüğüm en iyi kaynak Turkcell Gelecegi Yazanlar

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Anıl Eyyüp YILMAZ
12.01.2015 - 15:37

Merhaba,

Bence C dili ile başlamalısın ordan programlamanın mantığını kavrarsın, yani programlamanın temelini atarsın. Sonra C++ ile birlikte nesneye dayalı programlama öğrenmeye başlarsın. Tabiki zorlanacaksın ama işin peşini bırakmaman lazım hırs ve isteğinin çok fazla olması lazım yoksa bu iş çok daha fazla zor olur. Arkadaşlara bu konuda katılıyorum gerçekten algoritma kurma yeteneğini iyice geliştirmen lazım. Bu da adım adım basitten zora doğru sabırla çok fazla uygulama ve pratik yapman gerektiğini gösterir.Kaynak olarak arkadasların gösterdiği kaynaklar güzel, ek olarak YouTube üzerinden ve aşağıda vermiş olduğum sitelerden faydalanabilirsin.Başarılar.

http://www.muhammedmastar.com/c-dersleri

http://programlama-tv.blogspot.com.tr/

İyi çalışmalar.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Bekir TURA
12.01.2015 - 10:41

Merhaba, 

C dili ile başlamak yerine phyton tavsiye ederim c dili static bir dildir yani nesneye dayalı degildir.Ve C ile başlayan insanlar Nesneye dayalı bir programlama öğrenirken zorluk cekiyorlar sntaxtic degil ama düz bir dilden nesneye dayalı bir dile geçme zorluğu oldugu için sıkıntı cekiyorlar.Phyton öneririm eger bide mobil yazılımcı olacaksan İos icin geliştirilmiş yeni swift diline cok yakın bir dil swift'i cabuk öğrene bilirsin bu sayede.Bide kesinlikle algoritmani iyi geliştirmen gerekiyor Fahri vatanseverin Algoritma ile ilgili kitabını öneririm.

iyi calışmalar.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Anıl SÖZERİ
12.01.2015 - 00:34

Merhaba,

Genelde C programlama dili ile başlanıyor programlamaya fakat Python ile de başlayabilirsiniz, dilden de önemlisi algoritmanızı geliştirmeniz hangi dil ile çalışırsanız çalışın algoritma her zaman olacaktır.

Kaynak olarak ise;

Udemy

TutorialsPoint

Güzel sitelerdir incelemenizi öneririm, ayrıca YouTube üzerinden tutorial'ları takip ederek kendinizi geliştirebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.