Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

R class

04.05.2014 - 21:09

Arkadaşlar gen klasörü içinde R class, projeyi oluşturduğumda oluşturmuyor. 3 gündür bu sorunla boğuşmaktayım. defalarca format attım ancak ne emulatör oluşturuyor. ne de bu sorun düzeliyor. emulator'u bulamadığına dair hata veriyor ayarlara girdiğim zaman. işin içinden çıkamadım. bu ayın sonunda teslim etmem gereken ödev için zaman kısıtlı yardımcı olacaklara  teşekkürler.

 

 

R class'ı görmediği için res klasörü altındakileri de görmüyor. Clean yaptım. Build yaptım olmadı. Acilen yardımlarınızı bekliyorum.

gen klasörü altında sadece BuildConfig.java dosyası var. Clean yaptığım zaman [code]import android.R;[/code] yi ekliyor. Ama bu sefer de [code]setContentView(R.layout.main);[/code] de main'in altını kırmızı çizmektedir.

4346 Görüntülenme

4 Cevap

Yavuz
09.05.2014 - 02:18

Ben daha önce Windows kullanıyordum ve şimdi Mac OS kullanıyorum. Ve bu hatayı alınca projeyi tekrardan olusturdugumda iki sistemde pozitif sonuç almıştım. İsterseniz yeniden bir kurulum yapın ve tekrardan deneyin belki çare olabilir.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Bora Serpici
07.05.2014 - 15:02

Bendeki sorun projeyi tekrardan oluşturunca da çözülmüyor. Hem linux'te hem windowsta kurmuştum. 4-5 kere yeni yeni Linux versiyonları kurup denedikten sonra hepsinde Linux'ta kullanmayı bıraktım. Şuanda yetiştirmem gereken tezin 3 haftası kaldı. 3 hafta sonra tekrardan Linux'ta denemelere başlicam.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Yavuz
07.05.2014 - 01:12

Merhaba,

Bu sorun için çokça araştırmama ragmen elle tutulur birsey bulamamıstım. Genel olarak bende projeyi tekrardan olusturuyordum ve sorun düzeliyordu.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Anıl SÖZERİ
05.05.2014 - 00:35

Merhaba,

Bu sorunla benden bir çok defa karşılaştım tam çözümünü bulamadım genelde projeyi yeniden oluşturduğumda sorun düzeliyordu o yüzden fazla kurcalamadım diyelim bunu denemişsinizdir diye düşünüyorum fakat benim tavsiyem Android 4.4 , 4.3 vs. versiyonlarını değiştirerek denemeniz olmazsa SDK Manager' dan yeniden yüklemeniz.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.