Soru & Cevap

Rastgele (Random) Kelime için veritabanı seçimi ...

16.12.2019 - 01:14

Merhaba,

Androidde düz bir ekranda rastgele kelime gösterip tıklandığında açıklamasını gösterebileceğim bir uygulama yapmak istiyorum. Kelimeler ve açıklamaları hazırda var. Başlangıç olarak random sayı üretim karşılığındaki kelimeyi göstermesi ve bir buton ile açıklamasını göstermesi diye kurgulamıştım. Ancak daha başta takıldığım konu, bu hazır olan kelimeler için nasıl bir veritabanı kullanabilirim. Mysql gibi webservis ile mi yapmam gerekir. Hiç bilmediğim sqlite mı yoksa google servislerinden firebase tarzı birşey mi kullanmalıyım. 

Tabi kullanıcıların veri kaydedeceği bir ortama gerek olmadığını belirtmek isterim, belki ileride favori seçeneği koyulabilir. 

Teşekkür ederim.

236 Görüntülenme

1 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

picture-26270-1538632301.jpg
aeniserkaya
18.12.2019 - 02:35

Verilerin hazır ise localde saklayabilirsin. Offline olarak sqlite da tutarak istediğini gerçekleştirebilirsin. Ekleme - güncelleme vs. işlemler olmayacak ise veriler sabit olarak hep aynı kalacak ise local veritabanı işinizi görür. Ancak verilerin geleceğini iyi planlamalısınız. Mysql'e bir web servis ile erişmek ile Firebase arasında ise Firebase tavsiye ederim.

Lütfü Açmaz
26.12.2019 - 01:24
Teşekkür ederim cevabınız için, veriler güncellenebileceği için firebase daha cazip üzerine yoğunlaşayım