Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Rastgele (Random) Kelime için veritabanı seçimi

16.12.2019 - 13:14

Merhaba,

Androidde düz bir ekranda rastgele kelime gösterip tıklandığında açıklamasını gösterebileceğim bir uygulama yapmak istiyorum. Kelimeler ve açıklamaları hazırda var. Başlangıç olarak random sayı üretim karşılığındaki kelimeyi göstermesi ve bir buton ile açıklamasını göstermesi diye kurgulamıştım. Ancak daha başta takıldığım konu, bu hazır olan kelimeler için nasıl bir veritabanı kullanabilirim. Mysql gibi webservis ile mi yapmam gerekir. Hiç bilmediğim sqlite mı yoksa google servislerinden firebase tarzı birşey mi kullanmalıyım. 

Tabi kullanıcıların veri kaydedeceği bir ortama gerek olmadığını belirtmek isterim, belki ileride favori seçeneği koyulabilir. 

Teşekkür ederim.

1034 Görüntülenme

1 Cevap

Ahmed Enis Erkaya
18.12.2019 - 14:35

Verilerin hazır ise localde saklayabilirsin. Offline olarak sqlite da tutarak istediğini gerçekleştirebilirsin. Ekleme - güncelleme vs. işlemler olmayacak ise veriler sabit olarak hep aynı kalacak ise local veritabanı işinizi görür. Ancak verilerin geleceğini iyi planlamalısınız. Mysql'e bir web servis ile erişmek ile Firebase arasında ise Firebase tavsiye ederim.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Lütfü Açmaz
26.12.2019 - 01:24
Teşekkür ederim cevabınız için, veriler güncellenebileceği için firebase daha cazip üzerine yoğunlaşayım

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.