Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Resim çizme/Boyama uygulaması

04.03.2018 - 21:23

Merhaba,

Boyama ve çizim üzerine bir uygulama geliştirmek istiyorum. Bunu uygulama yapan sistemler/platformlar ile yapabilir miyim? Yoksa yazmam mı lazım? Eğer yazmak lazım ise nereden ve hangi dilden başlamam gerekli? Daha önce üniversitede C++ dersi almıştım. Kodlamaya oradan kalma merakım var. Temel düzeyde Html bilgisi de öğrendim sonradan. CSS hazır kodları üzerinde de istediğim duruma göre (temel düzeyde) değişiklik yapabiliyorum.  

Başta belirttiğim uygulamalar (android & ios) için hangi dil gerekli? Bilgisi olanların yardımına ihtiyaç duymaktayım.

 

Yardımlarınız için teşekkürler.

1993 Görüntülenme

2 Cevap

İbrahim Şimşek
07.03.2018 - 23:00

Merhaba, 

Cevabınız için teşekkür ederim. Açıkçası aklımdaki fikir biraz karmaşık bir uygulama olacağını gösteriyor. O yüzden sanıyorum o platformları kullanmak yerine öğrenip sıfırdan yazmak gerekecek.

 

İlginiz için teşekkürler. 

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Muhammed
06.03.2018 - 15:52

Merhaba,

Sanırım sadece ilk sorunuza cevap verebileceğim. Uygulamanızı boyama ve çizim üzerine yapmak istiyorsanız eğer bunun için dış kaynaklardan destek alabilirsiniz. Bazı Uygulama yapan sistemler/platformlar bu konuda hazır uygulamaları mevcuttur fakat kendi ücretsiz sürümlerde kendi paket adlarını kullanıyorlar genelde ve bu nedenle Google Play'e eklerken sıkıntılar oluşabiliyor. Amacınız sadece basit bir uygulama yapmak ise kullanılabilir.

Diğer konularda fazla bilgim olmadığı için yanlış bilgi vermek istemiyorum. İyi Günler Dilerim...

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.