Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

sizce hangi dil

09.04.2020 - 21:53

merhaba ben lise 1. sınıf öğrencisiyim kendimi geliştirmek istiyorum ileride mühendis olmak istiyorum ve şimdi başlarsam her şey benim için daha kolay olacaktır diye düşünüyorum html ve C hakkında azda olsa bilgim var sizce hangi alana yönelmeliyim ? hangi dil benim için avantajlı olur ? şimdiden yorumlarınız için teşekkür ediyorum

 

425 Görüntülenme

3 Cevap

Ali Kasımoğlu
30.05.2020 - 21:19

Şuanda öğrenilmesi en mantıklı dillerin başında; Python, Rust ve Javascript gelmektedir.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Gazme
21.04.2020 - 03:39

Merhaba, gençler için biz python öneriyoruz genellikle

C programlama temellerini öğrenmek için güzeldir fakat daha zor ve sıkıcı olabilir, benim tavsiyem object oriented bir dil seçmeniz java, c# gibi. 

Ayrıca mobil uygulamalar da geliştirmesi keyiflidir, mac cihazınız varsa swift yoksa java sonrasında android ile devam edebilirsiniz.

Bu yaşlarda hangi dili öğrenirseniz öğrenin gelecekte meslekte çok başarılı olursunuz.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Feyza özkefe
10.04.2020 - 17:55

Merhaba Harun, 

Bu kadar erken başlaman senin için epey bir avantaj sağlayacaktır öncelikle tebrik ederim, dil için ise hangi alana yönelmek istediğine bağlı genel olarak.Mesela veri bilimi, yapay zeka, makine öğrenmesi için phyton ve R dili ön plana çıkmaktadır, web programlama için html, css ve diğer eğitimleri barındıran eğitimi alabilirsin, ve C# tabii ki. Mobile app'ler içinse java eğitimleri uygundur. Yani kısacası tamamen senin ilgi alanına ve hedefine göre. iyi çalışmalar dilerim sana.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.