Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

smack geçmiş mesajları getirme

28.12.2014 - 12:29

Chat uygulamasında arkadaş listesinden herhangi bir kişiye tıkladığımda tıkladığım kişi ile yaptığım daha önceki mesajlarıda sunucudan çekmek istiyorum. bunu nasıl yapabilirim?

2123 Görüntülenme

3 Cevap

ahmet cavus
28.12.2014 - 17:00

Cevaplarınız için teşekkürler.

openfire bu işleri kendi başına halledemiyor mu?

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Ahmet Burak Demirkoparan
30.12.2014 - 01:01
Openfirede mesaj loglaması bildiğim kadarıyla yok ama kendin arkaya bir db koyup halledebillirsin.Ayrıca herhangi bir custom iq paketi yazarakta o mesaj geçmişini belli bir limite göre kullanıcıya açabilirsin.
Bekir Dursun
28.12.2014 - 13:47

Uygulamayı kurup giriş yaptığı zaman sunucudaki konuşma geçmişlerini cihaza indirip SQLite ile depolamalısın (eğer varsa). Mesajlaşma sırasında iletileri yine sunucuya gönderirken local veritabanına da kaydetmelisin. Konuşma penceresindeki textleri localden çekip gösterirsen uygulamada yavaşlık vs olmaz. Anıl'ın da bahsettiği gibi web servisler ile konuşturmalısın sunucu ve uygulamayı.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Anıl SÖZERİ
28.12.2014 - 13:07

Merhaba,

Mesajları gönderdiğinizde/aldığınızda server tarafına kayıt ederek bunun için de bir web service yazarak mesajları sunucudan çekebilirsiniz, doğru olan tercih edilen mantık budur fakat isterseniz mesajları SQLite içerisinde tutarakta kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.