Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

SMS Rapor

01.04.2016 - 09:23

Merhaba arkadaşlar ben bir limitsiz sms uygulaması yaptım. uygulamam kusursuz çalışıyor hatta google play a de attım. Sorum şu;

Benim uygulamamın rapor kısmı var. Bu kısımda sms in gönderildiği numaralar ve iletim durumu (iletildi, bekleniyor, başarısız gibi) gösteriliyor. Bu kısımda sms in gönderildiği numaralar gösteriliyor (resimde temsil ettiğim gibi). Benim istediğim ise numara yerine isimlerin gözükmesi bunu nasıl yapabilirim ? Şimdiden teşekkür ederim..

2603 Görüntülenme

1 Cevap

Baran KARABOĞA
02.04.2016 - 15:22

Merhabalar Fatih, nasıl bir algoritma izlediniz bilmiyorum ama ben şu şekilde bir yol izlerdim. isimler ve telefonlari ayrı iki dizide tutabilirsiniz. Aynı indistekiler birbirlerini temsil ederler. Numaranın hangi sırada olduğuna dair kontrol yaptırır , aynı sırada ismi barındırabilirsiniz.

isimler[0] = "Fatih"; tel[0] = "02545451554";

bu şekilde yapabilirsiniz. Kodun ilgili kısımlarını verirseniz bu konu hakkında daha detaylı yardımcı olabilirim. 

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Fatih Demir
02.04.2016 - 16:11
Uygulamam iki activity den oluşuyor: AnaActivity ve RaporActivity diye.. Bir de set ile get lerin olduğu MyClass diye bir activity var. AnaActivty de BroadcastReceiver SMS_DELIVERED kısmı şöyledir: *************************************************************************************** public void onReceive(Context context, Intent intent) { Iterator<MyClass> it; MyClass myclass; switch (getResultCode()) { case Activity.RESULT_OK: it = AnaActivity.iletimRaporu.iterator(); while (it.hasNext()) { myclass= (MyClass) it.next(); if(myclass.value == phoneNumber) { myclass.name = "İletildi"; } } break; case Activity.RESULT_CANCELED: it = AnaActivity.iletimRaporu.iterator(); while (it.hasNext()) { myclass= (MyClass) it.next(); if(myclass.value == phoneNumber) { myclass.name = "Başarısız"; } } break; } } *************************************************************************************** Burası da RaporActivity de Numaraların çekildiği kod: *************************************************************************************** int size = AnaActivity.iletimRaporu.size(); int iletilen = 0; String[] iletimDizisi = new String[size]; for(int i=0; i<size; i++) { iletimDizisi[i] = new StringBuilder(String.valueOf(((MyClass) AnaActivity.iletimRaporu.get(i)).value)).append(": ").append(((MyClass) AnaActivity.iletimRaporu.get(i)).name).toString(); if(((MyClass)AnaActivity.iletimRaporu.get(i)).name == "İletildi") { iletilen++; } } *************************************************************************************** Umarım karışık gelmemiştir kodlar. Benim değişiklik yapmam gereken yer: iletimDizisi[i] = new StringBuilder(String.valueOf(((MyClass) AnaActivity.iletimRaporu.get(i)).value)).append(": ").append(((MyClass) AnaActivity.iletimRaporu.get(i)).name).toString(); kodudur. Ama nasıl bir değişiklik yapacağım bilmiyorum. value değeri de MyClass ta bir değerdir..

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.