Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

TabbarControllerdeki bir taba nasıl geçiş yapabilirim

22.02.2015 - 19:27

4 tabdan oluşan bir tabbarcontroller var. her bir ayrı uiviewcontrollere bağlı. 3. tabımda 1-2 buton var ve ayrı uiviewcontrollere modal olarak bağlıyorum.
Bu tabbara bağlı olmayan viewcontrollerden tabbara  geçiş yaparken hep tabbardaki ilk tabı aktif ederek açıyor. Ben istiyorum ki, bu viewcontrollerden istediğim bir taba gitsin. Mesela 3.tabı aktif edecek şekilde tabbarcontrollere gitsin. 
Bunu nasıl yapabilirim ? Umarım anlatabilmişimdir.

2057 Görüntülenme

1 Cevap

Anıl SÖZERİ
23.02.2015 - 14:43

Merhaba,

TabBar Controller didAppear olduğunda TabBar'ın selectedController değerine seçili olması istediğiniz ViewController'ın atamasını yaparsanız, TabBar her göründüğünde istediğiniz ViewController seçili hale gelecektir.

Burada şöyle bir sıkıntınız olabilir daha önce denemediğim için bilemiyorum, TabBar Controller'a bağlı olan tüm View Controller'ları yöneteceğinden dolayı her tab açıldığında didAppear tetiklenir ise sadece selectedController'ınız açılacaktır, diğerlerini ezecektir ama siz bunu deneyin olmazsa farklı bir yöntem üzerine gidilebilir.

İyi çalışmalar.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Burhan Aksendir
23.02.2015 - 15:39
Çok teşekkür ederim. Yalnızca şu sorunum var. İstediğim taba geliyor. Ancak geri dönüşte TextView içerisindeki uzun yazının son okunan pozisyonunu hatırlamayıp en başa gidiyor. Bu pozisyonu nasıl alıp kaydedebilirim ? Veya bu posizyonu nasıl hatırlamasını ve otomatik kaldığı yerde durmasını sağlayabilirim ?
Anıl SÖZERİ
23.02.2015 - 15:44
Yanlış hatırlamıyorsam NSTextRange tarzı bir sınıf vardı scroll işlemini onunla gerçekleştirip inceleyebilirsiniz.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.