Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Telefon SD kart kullanıyor mu kontrolü

23.08.2014 - 20:55

Merhabalar 

Uygulamam içerisinde internet üzerinden .mp3 uzantılı dosyalar indiriyorum. Bunları Sd kart içerisine kaydediyorum. Fakat bazı telefonlarda bildiğiniz üzere SD kart kullanılmıyor. SD kartın telefonda kullanılıp kullanılmadığını nasıl kontrol edebilirim. Ayrıca eğer SD kart yoksa .mp3 uzantılı veriyi telefon hafızasına nasıl kaydedebilirim? Örnek kodlarla yardımcı olursanız sevinirim.

2383 Görüntülenme

2 Cevap

Kurtuluş Ahmet Temel
23.08.2014 - 21:51

İşe yaradı. Teşekkürler. Peki dosyayı sd karta indirirken Environment.getExternalStorageState() + .... şeklinde kullanıyorum. Telefonun kendi dahili hafızasına indirebilmesi için nasıl yapmalıyım?

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Ahmet Burak Demirkoparan
23.08.2014 - 22:22
Sanirim yine ayni sey ise yariyor.Bi internal storage mevcut bide external.Sdcard da ve ayrica senin es file explorer gibi programlarlada erisebildigin alan external.internal ise uygulamanin yüklü oldugu gizli bi yer root olmadan gercek cihazlarda erisim saglanamiyor.
Ahmet Burak Demirkoparan
23.08.2014 - 21:15

Boolean isSDPresent = android.os.Environment.getExternalStorageState().equals(android.os.Environment.MEDIA_MOUNTED); if(isSDPresent) { // yes SD-card is present } else { // Sorry } Bu methodu dener misin

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.