Turistik yerler gibi bilgiler haritada nasıl gösterilir?

Android maps ile harita kullanarak belli bir il hakkında turistik bilgi sağlayan rehber tarzı bir uygulama yapmaya çalışıyorum. Fakat olusturdugum noktalar makerların enlem ve boylam bilgilerini her nokta icin ayrı ayrı kodlamak istemiyorum. Bu bilgileri çekebilceğim googlenin sağladıgı bir veritabanı varmı yada boyle bişeyi nasıl yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler...

  0

  Tarık ÇANKAYA

  23 Haziran 2016

  Merhaba Hakan bey bende belirtmiş olduğunuz proje ye benzer bir proje çalışması yapacağım bir kaç soru sorabilir miyim ?

  Şimdiden teşekkürler.

  0

  Caner Güral

  20 Şubat 2014

  Merhaba,

  Google'ın böyle bir hizmeti var. Adı Google Places API. Google Harita uygulamasındaki "Önemli yerler", "Yakınımda ne var?" özellikleri de buradan besleniyor. 

  Bu API'yi kullanarak belli bir konum ve çap etrafındaki önemli yerleri türlerine göre seçerek size JSON ya da XML olarak döndürmesini sağlayabilirsiniz. Sonra siz de bu verileri işleyip haritanızda gösterebilirsiniz.

   hknn

   Cum, 21/02/2014 - 02:34
   place apiyi araştırdım dediğinizde haklısınız aradığım place apiymş fakat internette bununla ilgili çalışan bir örnek bulamadım mantığını anladım ama google'nin istediği sekilde istek yollayıp veriyi cekmeyi beceremedim böyle bir çalışan örnek biliyorsanız linkini paylasırsanız cok sevinirim cevap için teşekkürker

   cgural

   Pzt, 24/02/2014 - 12:21
   Merhaba, Yanıtınızı geç gördüğüm için üzgünüm. Bir örnek buldum. Buyrun: http://karnshah8890.blogspot.com.tr/2013/03/google-places-api-tutorial.html Buradaki sorguya kendi parametrelerinizi ekleyerek sonucu özelleştirebilirsiniz.
  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.