Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Turkcell Apı'leri hakkında genel soru

14.11.2013 - 11:32

Merhaba,

Turkcell Api'leri kullanmak istediğimde Session ile ilgili hatalar alıyorum. Session hakkında genel bir yönlendirme bulamadım malesef biraz daha açıklayıcı olabilirmi, yani hangi adımlar izlenmeli ?

3852 Görüntülenme

3 Cevap

Erdem Günay
18.11.2013 - 11:35

Merhaba,

Turkcell API servislerini çağırabilmeniz için öncelikle Turkclel iş ortağı olmanız gerekmektedir, bu süreci tamamlamadan burada ihtiyaç duyulan parametreleri elde etmeniz mümkün değil. Bu süreçlerle ilgili ek bilgi ihtiyacınız olursa memnuniyetle yönlendirme yapar, yardımcı olmaya çalışırım. 

Burada bahsedilenlerin dışında bir Turkcell API servisimiz yeni yayına alındı. Mobil uygulamalarınızın verilerini bulut ortamında tutmanızı sağlayacak ve hemen ücretsiz kullanmaya başlayabileceğiniz bir servis olacak. 

Bir kaç gün içinde bu servisle ilgili detyaları paylaşacağım blog yazım yayına alınacak, 

iyi çalışmalar

 

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Hakan
15.11.2013 - 10:00

Caner Bey,

Apı'lerde kullanmak üzere bir session'a ihtiyacım var fakat bunu nasıl temin edebileceğimi bilmiyorum. O konuda yardım edebilirsiniz. Örnek Olarak

<soap:Header> <sdp:token> <sdp:sessionId>spgw440224078422477824</sdp:sessionId> </sdp:token> <sdp:transaction-list> <sdp:transaction-id>64324423</sdp:transaction-id> </sdp:transaction-list>

Bold olarak belirttiğim yerlere yazabilecek bir session değeri oluşturmam gerek aksi halde web service false değeri döndürüyor. Bilmiyorum sorunumu aktarabildim mi size?

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Caner Güral
14.11.2013 - 15:08

Nasıl bir hata aldığınızı merak ettim. Hangi serviste hata aldınız? Hatanıza giden yolla birlikte, belgelendirme anlamında nerelerde eksiklik hissettiğinizi yazar mısınız?

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.