Soru & Cevap

Turkcell Uygulamalarındaki Hatalar ...

13.11.2013 - 03:44

Merhaba;

Bu konuyu buradan yazmamam gerektiğinin farkındayım fakat başka türlü de sorunları ilgili kişilere ulaştıramıyorum. Turkcell'in Windows Phone tarafındaki mobil uygulamalarında bazı hatalar mevcut ve bu hatalar uzun süredir düzelmemekte. Hataların farkına varılmadığını umarak bu hataları belirtmek istedim:

Online İşlemler

  • Beyaz temaya geçildiğinde uygulamadaki yazı renkleri siyaha döndüğü için okumak zorlaşıyor.
  • Kalan kullanım ekranı beni hatırlasa da diğer bölümler mobil siteyi açtığından her girişimde şifre girmek zorunda kalıyorum.

Turkcell Dergilik

  • Uygulamadaki SplashScreenImage'ın yüksekliği kısa geliyor.
  • http://dev.windowsphone.com/en-us/design/principles adresinden de görebileceğiniz gibi Panorama Page'lerde uygulamanın başlığı ile Panorama Item Title'ların aynı hizada olması gerekiyor fakat bu uygulamada kaymış durumda.
  • Panorama Itemlarda tile'ları içeren control yükseklik olarak kısa bırakılmış, alttaki reklam ile arada boşluk kalıyor.
  • Bir dergiyi açmak istediğimde karşıma çıkan loader (ProgressIndicator) genişlik olarak kısa kalıyor. Ayrıca yükleme ekranlarında ekranın ortasına ProgressIndicator yerleştirmek yerine SystemTray'i kullanmak çok daha doğru olacaktır.
  • Uygulamadaki yardım ekranlarında hem üstte, hem altta, hem sağda hem de solda boşluk kalıyor.

Turkcell Mobil Asistan

  • Uyarıların çıktığı MessageBox Windows Phone'un default MessageBox'ı olmadığı için bu User Experience anlamında kötü bir deneyim yaşatıyor.

Turkcell Video

Turkcell Yolbilgisi

  • Bu uygulama en düzgünlerinden birisi fakat Mekanist entegrasyonu sorunlu sanırım, İstanbul Maslak bölgesinde tüm kategorilerde "100 km dahilinde arama sonucu yok" uyarısı veriyor..
  • Eğer bu uygulama Here Drive+'a rakip olarak geldiyse Here Drive Beta dahi daha gelişmiş, daha hayat kolaylaştırıcı özellikler sunabiliyordu (örneğin: gece moduna saate bakıp otomatik geçmesi, mekan pinleyebilme, araç sürerken dahi kolayca basılabilecek büyük tuşlar ve basit arayüz gibi gibi onlarca özellik..) ve offline harita özelliği de mevcuttu. Eğer Here Drive+'a rakip olarak gelmedi, sadece mekan bulmamız için yapıldıysa neden Foursquare yerine bunu kullanıp aylık 6 ₺ ödeyeyim?

Umarım bu geribildirimim doğru kişilere ulaşır ve bu sorunlar da bir çözüme kavuşur.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

2 Görüntülenme

3 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

picture-541-1378454591.jpg
esatbelhan
22.11.2013 - 12:34

Merhaba Mert,

Turkcell olarak kullanıcıların beklentilerini bir an önce karşılamak adına WindowsPhone8 platformuna henüz çok az uygulama var iken, mümkün olan en çok sayıda uygulama ile girdik. Bu hızdan kaynaklı senin de farkederek aktardığın gibi bazı problemler olabiliyor. WindowsPhone8  uygulamalarımızdaki tüm bu sorunları giderecek ve üzerine daha iyi deneyim sunacak geliştirmeler planlıyoruz. Geribildirimler ve ilgin için teşekkürler.

picture-19-1368044513.jpg
gorkem
14.11.2013 - 09:13

Çok teşekkürler Mert, ben bu detaylı incelemenin tamamını her gruptaki ilgili kişilere iletiyorum. Başka incelemelerin de olursa dilersen Twitter'dan bana ulaşıp bana da aktarabilirsin.

picture-242-1392640755.jpg
oytuneren
13.11.2013 - 12:04

Geleceği Yazanlar topluluğuyla ilgili her türlü görüş ve önerilerinizi "Bize Ulaşın" sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz.

Soru&Cevap servisimizde yeni kurulan bu topluluktaki herkesin faydalanabileceği, mobil geliştirme teknolojilerine dair sorularınızı sorabilir ve verilecek cevaplarla bu bilgi havuzuna hep birlikte katkı sağlayabilirsiniz.

Harici konularda ise, sizin de belirttiğiniz gibi bu gibi paylaşımlarda bulunmak, bu yeni oluşturduğumuz topluluğun gelişmesinde ne kadar katkı sağlayacağını siz değerli üyelerimize bırakıyoruz.