Soru & Cevap

UnknownHostException Hatası ...

23.04.2014 - 01:50

Merhaba, uygulama maratonu için uygulama geliştiren ekiplerden birisiyiz. Çözüme kavuşturamadığımız bir sorun var yorumlarınızı yardımlarınızı bekliyoruz.

Uygulamamızda kendi yazdığımız Web Servisimiz üzerinden uzak veritabanıyla uygulama arasında bağlantı kurmaya çalışıyoruz. Android tarafında Http isteği oluşturup bu isteğe verileri parametre olarak ekleyip web servise post ediyoruz. Uygulamada nedenini anlayamadığımız bir kararsızlık var. Şöyle ki;

Sanal cihazlarda ya da gerçek cihazlarda uygulamayı ilk açtığımızda herhangi bir sorunla karşılaşmadan veri alma&gönderme işlemlerini başarılı şekilde gerçekleştiriyoruz. Ama uygulamayı kapatıp ikinci defa açtığımızda gözlemlediğimiz kadarıyla Http isteğini yapmadan direk olarak "Beklenmedik Biçimde Durduruldu" hatasını veriyor. İşin asıl garip tarafı ise Debug işlemi yapmaya çalışınca başlıyor. Ne sanal cihazlarda ne de gerçek cihazlarda Debug sırasında hiç bir hata vermeden uygulama çalışıyor. 

Normal çalıştırma da alınan hatanın Logcat çıktısı ve Http isteği yaptığımız kod bloğu ; 

Görsel kaldırıldı.

27 Görüntülenme

1 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

picture-20467-1455707757.jpg
byyasin
24.04.2014 - 09:46

AsyncTask devamlı kontrol altında tutulması gerekir. Şöyleki AsyncTask ile  bi işlem başlatıp programı kapattığınızda o thread kapanmıyor. Veya başka bir activitye geçtiğinizdede o durmuyor. Application'ı komple tamamen Kill etmediğiniz sürece de o thread açık kalıyor böyle bir durumda Thread kapanmadan tekrar yeni bir thread açılmaya çalışıldığı için sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Uygulama arkaplana alındığında yani onPause metodunda asynctask ı cancel veya dispose gibi bi şekilde kill edip lazım olduğunda tekrar oluşturmanız sanırım probleminizi çözebilir.

Benim tahminlerim bu yönde çünkü daha önce bu şekilde bir sorun yaşamıştım.

AsyncTask kill sizin sorununuzu çözecektir. Buraya yoğunlaşmanızı öneririm.