Soru & Cevap

Uygulama güncellemesi reddedildi ...

21.03.2016 - 05:47

Merhaba. Yaklaşık 1 saat önce uygulamamın 8 ci versiyonunu güncellemesin gönderdim 30dk geçmedi Uygulama güncellemesi reddedildi hatası verdi.

APK'nız Kötü Amaçlı Davranış politikamızı ihlal eden güvenlik açıkları içerdiğinden reddedilmiştir. Bir güncelleme gönderdiyseniz uygulamanızın önceki sürümü Google Play'de yayınlanmaya devam etmektedir.

Sebep buymuş arkadaşlar. Şimdi güncelleme yaptım yeniden onay için beklemedeyim.

Maile ingilizce gelmişti. Console baktım türkçe varmış. Mail aşağıdakı sorun bu yüzdenmiş.

Güvenlik uyarısı

Uygulamanız, farklı türde medya dosyalarını oynatmak için geliştirilmiş Vitamio multimedya kitaplığının güvenlik açığı içeren bir sürümünü kullanıyor.

Uygulamalarınızı mümkün olan en kısa zamanda yeni sürüme geçirin ve yeni sürüme geçirilen APK'nın sürüm numarasını artırın. Google Play, 14 Mart 2016'dan itibaren Vitamio'nun 5.0 öncesi sürümlerini kullanan yeni uygulamaların veya güncellemelerin yayınlanmasını engelleyecektir.

Güvenlik açığı, Vitamio'nun 5.0 sürümünde giderilmiştir. Vitamio'nun en son sürümlerini Vitamio web sitesinden indirebilirsiniz. SDK'nın libs/armeabi-v7a/libvinit.so veya libs/armeabi/libvinit.so dosyası içerip içermediğini kontrol ederek Vitamio sürümünüzü onaylayabilirsiniz. Bu dosyalardan biri mevcutsa SDK'nın yeni sürüme geçirilmesi gerekir. Yeni sürüme geçişle ilgili yardım için Vitamio destek dokümanlarına bakın. Vitamio içeren bir 3. taraf kitaplığı kullanıyorsanız lütfen bu durumu 3. tarafa bildirin ve sorunu çözmek için kendileriyle birlikte çalışın.

Yeni sürüme geçişi doğru şekilde yaptığınızdan emin olmak için, güncellenen sürümü Geliştirici Konsolu'na gönderin ve beş saat sonra tekrar kontrol edin. Uygulama doğru şekilde yeni sürüme geçirilmediyse bir uyarı görüntülenir.

Güvenlik açığı, Vitamio SDK'sının herkesin yazabileceği bir kod içermesinden kaynaklanmaktadır. Güvenlik açığıyla ilgili daha fazla bilgi için lütfen bu NowSecure blog yayınına bakın. Diğer teknik soruları lütfen "android-security" ve "vitamio" etiketlerini kullanarak Stack Overflow sitesinde yayınlayın.

Bu belirli sorunlar, Vitamio kullanan her uygulamayı etkilemese de, tüm güvenlik yamalarıyla uygulamanın güncel kalmasını sağlamak en iyi yoldur. İçerdikleri güvenlik açıkları nedeniyle kullanıcıları güvenlik risklerine maruz bırakan uygulamalar, İçerik Politikası'nı ve Geliştirici Dağıtım Sözleşmesi'nin 4.4 numaralı bölümünü ihlal eden tehlikeli ürünler olarak değerlendirilebilir.

Uygulamalar da Geliştirici Dağıtım Sözleşmesi ve İçerik Politikası'na uygun olmalıdır. Bu uyarıyı yanlışlıkla gönderdiğimizi düşünüyorsanız Google Play Geliştirici Yardım Merkezi üzerinden politika destek ekibimizle iletişime geçin.

32 Görüntülenme

1 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.