Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Uygulamaya yeni içerik eklendiğinde bildirim gelmesi

24.02.2014 - 12:46

Merhaba arkadaşlar benim #kigem uygulamam için içerik eklendikçe cihaza bildirim gelmesini istiyorum. Bu Alarm Manager ile yaptım ancak 15dk-1sa gibi bir ayarlama yaptığım ve 1hafta kendi cihazımda test ettiğimde fark ettim ki çok fazla batarya harcıyor. Bu nu daha farklı bir yolla nasıl yapabilirim? daha az batarya ve performans harcaması için?

Algoritma mantığım şu yönde: kullanıcı uygulama içi gezinirken activity başında saati set olarak kaydeceğim. Uygulama dan çıktığı an en son saat set edilmiş olacak. Daha sonra bu saate göre sisteme istek gidip bu saatden sonra herhangi bir yazı eklendi ise o yazının id'sini ve title'ni alıp gelecek ve bildirim cihaza gelmiş olacak.

fikirlerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

2608 Görüntülenme

3 Cevap

Enes Şen
25.02.2014 - 11:10

Selam İbrahim,

bahsettiğin işlem polling (belirli aralıklarla kontrol) olduğu için batarya yiyor olması normal. Bunun yerine cihazlara istediğin zaman push atmanı tavsiye ederim ben. C2DM i inceleyebilirsin. 

Bu yöntemde yine de tecih etmezsen bilgilendirme için çağırdığın alarmManager utandırma parametrelerinde RTC_WAKEUP yerine RTC yi kullanman. RTC kullanman durumunda cihaz uyku modunda ise cihazı bu işlem için uyandırmaz ama başka bir sebepten ilk uyanması durumunda işlemini yapar.

 

Kolaylıklar.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

İbrahim Gündüz
24.02.2014 - 15:02

Bildirim göndermede sorun yok arkadaşlar, sadece şunu demek istiyorum. AlarmManager da belirli süre 15dk-1sa zaman diliminde her defasında benim kodum tekrar tekrar çalışacak. Buda bataryı azalttığını düşünüyorum. Bunu daha farklı bir yol ile yapmam mümkün mü?

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Coşkun
24.02.2014 - 13:46

Merhaba İbrahim,

Flag tutarak istediğin sonuça varabilirsin.Eğer eşleştirdiğinde sonuç farklı çıkıyorsa o zaman bildirim gönderirsin.

İyi çalışmalar.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.