Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Uzak Siteden Veri Çekmek

10.11.2014 - 00:34

Merhaba. Bir websiteden uygulamama veri çekmek istiyorum. XML veya JSON haricinde doğrudan bu verileri alabilmemin bir yolu varmı ? Eğer yoksa nasıl bir yol izleyerek bu verileri çekebilirim?

12289 Görüntülenme

5 Cevap

Abdullah Durukan
03.05.2020 - 15:05

Web sitesinden text değerlerini almak istiyorum, gördüğüm kadarı ile php java python c# tüm dillerde bunun yapımı mümkün; fakat en iyi teknolojiyi ayırt etmek için nasıl bir yol izlenebilir ? Yardımcı olursanız çok sevinirim

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Hulusi Dinç
10.11.2014 - 19:26

Cevaplar için teşekkür ederim. Aslında çekmek istediğim şey bir sayfadaki belli başlı etiketlerdeki text verileri çekmek. Kimonoyu deniyorum bu arada, teşekkürler. Yeni yöntemlere de açığım :)

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Abdullah
19.11.2014 - 02:43
Arkadaşın bahsettiği Jsoup konusunda örnek bir uygulama yaptım yardımcı olabilir. http://www.abdullahbalta.com/2014/09/04/android-ile-html-parsing-uygulamasi-isim-analizi/#more-538
Baran BÜYÜK
10.11.2014 - 10:06

Siz bir siteye girip, o sitenin verilerini almak mı istiyorsunuz? WebSite Fetching diyoruz biz buna. Bunun için hem javanın kendi apilerini kullanabilirsin hem de 3rd party libraryleri. 

3rd party library arasında bildiğim en iyi parser Jsoup. Bu kütüphane ile, bir sitenin tamamını indirdikten sonra, sitenin html taglarını element haline getirirerk istediğiniz veriye ulaşabilirsiniz.

Kütüphaneyi indirebileceğiniz adres: http://jsoup.org/

Kütüphanenin nasıl çalıştığını gösterecen simülasyon : http://try.jsoup.org/

Kolay gelsin,

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Baki Mustafa
10.11.2014 - 07:10

Merhaba Hulusi Dinç,

Tabiki Json ve Xml dışında başka kaynaklardan da veri çekebilirsiniz. Bu konuda java bizim için gerçekten büyük nimet. Sorunuz biraz sığ kalmış gibi.. İnternetten ne çekeceksiniz ? (png, mp3 mp4 avi jpeg 3gp) Ve kaynak olarak nereyi kullanacaksınız ? Bunu netleştirirseniz size daha çok yardımcı olabiliriz.. 

İyi çalışmalar..

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Kurtuluş Ahmet Temel
10.11.2014 - 00:49

Merhabalar,

Rss olarak ve JSON olarak verileri çekmek her zaman daha mantıklı gelmiştir bana. Rss kullanımı için buraya bir göz atabilirsiniz. Ayrıca KimonoLabs Api yi inceleyip kullanayabilirsin. Tüm siteler için sana hem Json hemde Rss olarak veri sunabilen api oluşturabiliyor.

Kolay gelsin.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.