Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Veri Gönderimi

16.01.2020 - 17:10

Arkadaşlar merhaba, sorum şu görselde göründüğü gibi program başlatıldığında birinci acitivity açılacak daha sonra birinci activity de bulunan buton yardımıyla ikinci activity ye geçiş yapılacak(birinci acticity kapanmayacak, ikinci activity birinci activity nin üstüne açılacak), ikinci activity de bulunan edittexte metin yazılacak butona tıklanıldığında ise ikinci activity i kapatıp, metni birinci activity de bulunan kırmızı alana yazacak, bunu nasıl yapabilirim?

552 Görüntülenme

1 Cevap

Recep Özen
21.01.2020 - 13:46

Merhaba actığınız bir activity zaten siz diyene kadar kapanmaz. Ancak Activity Lifecycle durumları arasında gider gelir. Ayrıntılı bilgi için :https://developer.android.com/guide/components/activities/activity-lifecycle

Üsteki görsel zaten herşeyi anlatmakta ancak özet geçersek siz bir activity yi açığınızda ilk açılan method onCreate() ardından sırasıyla onStart(), onResume() ve Activity 'i görürsünüz. Sonra siz başka bir sayfaya geçerseniz veya uygulamayı alta alırsanız.

onPause() çalışır ve Activity arka planda açık kalamaya devam eder. Siz ana activity 'e döndüğünüzde onResume 'den tekrar kaldığı yerden devam eder taki siz uygulamayı kapatana kadar.

Yani sizin activity nize geri döndüğünüzde onResume metmohu içinden verileri almanız gereklidir. 

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.