Soru & Cevap

VeriBilimi konusunda yetkinliğimi arttırmak için Neler Yapabilirim

25.10.2020 - 02:31

VeriBilimi alanında bana kılavuzluk eden #Turkcell #GeleceğiYazanlar platformuna ve başarılı bir anlatım dili kullanarak Veri bilimi ve Yapay Zeka alanlarında kendimizi geliştirmemize katkıda bulunan değerli hocamız #M.Vahit K. 'ya teşekkürlerimi sunarım.

#Turkcell #GeleceğiYazanlar platformu #VeriBilimi başlığı altında tüm derslerin Sertifika süreçlerini tamamladım. Kendimi geliştirebileceğim, bilgi alışverişinde bulunabileceğim, ortak proje geliştirebileceğim ve kariyerim için fırsatları değerlendirebileceğim görüş ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

0 Görüntülenme

2 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

picture-301075-1597229685.png
fatihafsin
04.11.2020 - 02:57

İyi günler dilerim. Eğitim süreci devam eden bir öğrenci olarak sizlere "Coursera" platformunu öneririm. Bu platformda uygulamalı olarak temel veri bilimi projeleri yapılıp her videolu anlatımdan sonra quiz'ler ile konunun pekiştirilmesi sağlanıyor . Kursun sonunda ise bir proje ile final sınavına giriyorsunuz . Bunun haricinde Fırat Alabuga arkadaşımızın önerdiği gibi "kaggle" platformu ise veri bilimi yapay zeka makine öğrenmesi ve derin öğrenme alanlarında bir çok yarışma ve birbirinden farklı veri setleri ile çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. En önemli bulduğum yönü ise bir forum platformu gibi aynı veri seti üzerinde yapılan başka çalışmaları inceleyip programcının bakış açılarını gözlemleyip kişisel gelişiminizi arttırıyor olmanızdır.

picture-307552-1601310528.png
jfirat.alabuga
26.10.2020 - 11:52

Öncelikle tebrikler.

Kaggle'dan veri seti indirerek özellikle eksik verili bir yapıyı indirerek Vahit hocanın uyguladığı yöntem ve methodları uygulayabilirsiniz.

LinkedIn'den veri bilimi sayfalarını takip ederek yaptıkları çalışmalara katılabilirsiniz.