Web Service

İyi akşamlar,

Arkadaşlar bir proje üzerine uğraşıyorum ve bu proje de masaüstü ve mobil olarak 2 adet uygulama yazmayı planlıyorum. Mobil cihazlar ve Pc aynı ortamda olacak yani aynı router üzerinden birbirine bağlanacak. Veritabanını masaüstü uygulamasının koşacağı bilgisayarda tutacağım.

Aklımda ki sorular şunlar;

1) Mobil uygulamaları, PC de localhost da çalışacak bir web service üzerinden veritabanına bağlamayı, masaüstü uygulamasını ise direk veritabanına bağlamayı planlıyorum. Bu kısımda bir sıkıntı yaşarmıyım ? Veya bunun yerine daha performanslı bir tasarım varmı ?

2) Yukarıda ki şekilde programları koşturduğum zaman çakışma yaşarmıyım? (Session ları sadece insert, update, select gibi işlemlerde açıp işlem bittiğinde kapatmayı düşünüyorum.) 

3) Mobil uygulamalar dan alacağım request leri bir sıraya sokarak veritabanına kaydetmeyi planlıyorum. Fakat bu mobil uygulamalar web service üzerinden işlem yaparken eşzamanlı olarak masaüstü uygulaması da veritabanına istek yaparsa ne olur ? Veri tabanının bunu bir havuza almasını veya sıraya sokmasını nasıl sağlayabilirim ?

 

Önerilerinizi ve Yardımlarınızı bekliyorum :)
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Dosya ekinde planladığım projenin çizimi var.

 

Veritabanı: Mysql veya PostgreSql,

Web Service: Java EE

Masaüstü: JAVA

Service: Apache Tomcat

kullanmayı düşünüyorum. 

 

Image icon img_20140926_220840.jpg

    0

    Cengizhan Özcan

    26 Eylül 2014

    Edit Server: Apache Tomcat

    Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.