Turkcell | Geleceği Yazanlar

Web Site Kurmak

Ben web sitesi kurmak istiyorum.Bu konuda az çok bilgim var.Html,Css,JavaScript,Jquery,Php kullanarak bu siteyi kutmak istiyorum.Benim sorum şu:Ben siteyi Php tabanlı kurmak istiyorum.Node.js öğrenmeme gerek varmı?Yoksa Node.js ile Php aynı işi yapan farklı diller mi? 2.e-ticaret sitesi kurmak istiyorum, hosting alacağım sitem için.Bunun için server yönetimi bilmek zorunlu mudur?

fethimadan

Cmt, 15/09/2018 - 11:55
Node.js ile PHP arasında farklar var. Asenkron işlemlerde Node.js daha başarılıdır. İllaki Node.js öğrenmenize gerek yok fakat fazla mal göz çıkartmaz.

  +1

  Gökay

  03 Temmuz 2018

  Arkadaşa katılıyorum. WebSitesi için temel de olsa HTML bilmen gerekiyor. Tasarım için CSS bilmen gerekiyor. Gökay Dinamik yapıda site oluşturmak için ise php bilmen gerekiyor. Sayfa yenilemeden anlık olarak sorguların ekrana dönmesi için ise jQuery/Ajax bilmelisin. Yararlı olmuştur umarım.

  0

  hasan

  28 Haziran 2018

  web sitesi kurmak için öncelikle html bilmen gerekiyor öğrenmesi zor değil. dreamweaver kullanarak görsel olarak tasarım yapabilirsin. kodlama için php bilmen başlangıç olarak yeterli. siteni daha dinamik hale getirmek istersen ajax v.s  öğrenmen gerekebilir başlangıç olarak buna gerek yok. server yönetimi ile işin yok.

  domain ve hosting alman yeterki ben kebirhost.com dan alıyorum tavsiye ederim.

   

   

  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.