Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

webviev ile sadece belirli alanı cekme

03.11.2019 - 15:23

Merhaba Arkadaşlar 

yapmak istedigim kendi blog sıtemdekı sadece belirli bir alanının goruntusunu mobıle cekmek yanı webviev olayı bu mumkunmu yanı sayfanın tamamını cekmeyecegım 

672 Görüntülenme

2 Cevap

TURGUT
07.11.2019 - 23:19

Merhaba

BLOG makalelerinin genelde kendi LİNK leri vardır. Bu linkleri kullanarak bütün BLOG sayfası yerine, istediğiniz makaleye ulaşabilirsiniz. Örneğin, bir tanıdığımın BLOG sayfası olan http://mutfaginisev.com/ sitesinden bir yöntem sunayım.

Bu BLOGun ana sayfasının aşağılarına doğru SUT adlı bir mkale vardır. Bütün sayfa yerine (http://mutfaginisev.com/) yalnız bu makaleye odaklanmak isterseniz, kullanabileceğiniz link http://mutfaginisev.com/sut/ dür.

Her iki linki de AI2 nin WebView bloğunun URL alan ayarında kullanarak sayfalara ulaşabilirsiniz.

Ayrıca ana sayfada da bir BOOKMARK olarak SUT makalesinin linki: http://mutfaginisev.com/#post-423 . Fakat bu size yalnız bu makaleyi getirmek yerine, o makalenin başladığı noktayı sayfanın en üstüne gelecek şekilde ayarlar. Zannederim sizin istediğiniz bu değil, önceki yöntemdir.

Bu iki örnekte de önemli olan nokta, sayfaya ulaşma yönteminizin bir URL yardımıyla olmasıdır. Yani ulaşacağanız noktaya götüren URL yoksa AI2 dan direkt olarak ulaşmanız imkansız olacaktır.

Bunun haricinde, daha çok kodlama gerektiren, ama gene de sizi daha kısıtlı bir HTML segmentine ulaştırabilecek başka bir AI2 tekniği ise şudur:

  • Sayfayı WEB bloğunu ve gereken URL i kullanarak indirin. Web bloğunun SaveResponse alanını işaretleyin ve ResponseFileName alanına bir HTML dosya adı girin.
  • Bu kumanda sonunda HTML sayfası telefonunuza bir dosya olarak kaydedilecektir. Bunu programa veri olarak okuyup, gereken işlemlerle göstermek istediğiniz hale getirin.
  • Sonucu tekrar keydedip bu HTML dosyasını WebView bloğuna yerel girdi olarak kullanıp ekranda gösterebilirsiniz.

Muhakkak ki bu yöntem çok detaylı kodlama gerektirir ve daha da zordur.

İyi çalışmalar.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

muhammet uglas
29.12.2019 - 01:00
tesekurler
raydingoz
04.11.2019 - 20:55

blog sayfasının hostingi sana aitse yani veritabanına ulaşabiliyorsan, istediğin şekilde dönecek bir sayfayı php ile yazabilrisin

eğer blogger, wordpress tarzı sana ait olamyan bir yerdeyse veya anlamam php diyorsan RSS ile veri çekip, uygulamada yeniden oluşturabilirsin.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

muhammet uglas
29.12.2019 - 01:01
tesekurler

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.